b_0_0_0_10_images_1396020310281079410612574.jpg

اساس نیوز : نامزد راست افراطی فرانسه در انتخابات ریاست‌جمهوری این کشور در عقب‌نشینی از موضع خود در قبال خروج از اتحادیه اروپا گفت که فرگزیت یک اولویت برای وی به شمار نمی‌رود.

به گزارش اساس نیوز، فرانس 24 گزارش داد مارین لوپن که به دور دوم انتخابات راه یافته از مواضع قبلی خود عقب‌نشینی کرده است. وی دیگر خواستار خروج فرانسه از اتحادیه اروپا نیست. بلکه خواهان آن است که از پول واحد اروپا تنها در معاملات خارج از فرانسه استفاده شود. وی همواره مدعی است که موافق پول واحد نیست و از همین رو یورو می‌تواند به عنوان پول مشترک شناخته شود نه پول واحد مردم فرانسه.

وی در گفتگو با روزنامه لو پاریزین با مرده خواندن واحد یورو بر استفاده فرانسه از یک واحد پول ملی تاکید کرد و گفت: یورو در آینده دیگر در خریدهای روزمره نقشی نخواهد داشت، بلکه تنها شرکت های بزرگ هستند که از آن در تجارت بین الملل استفاده خواهند کرد. "

این یک چرخش 180 درجه‌ای در مواضع لوپن به شمار می‌رود. او در آستانه رقابت‌های انتخاباتی وعده داده بود که در صورت پیروزی در انتخابات در مدت 6 ماه همه پرسی خروج از اتحادیه اروپا را در این کشور برگزار خواهد کرد. کارشناسان معتقدند که این تغییر راهبرد از سوی لوپن با هدف جذب آرای افرادی صورت گرفته که مخالف خروج از اتحادیه اروپا هستند.

مطالب مرتبط:

یونیسف از کشتار کودکان سوری ابراز تاسف کرد

وزير جنگ اسرائیل ، داعش را تهدید به نابودی کرد

ا

داعش در ترکمنستان ؛تهدید یا تصور تهدید

بازگشت یکی از سرکرده های ارشد داعش به اروپا

ا

محاکمه بخاطر بازی پوکمون در کلیسا؛ جوان روس اعلام

آیا جنوب فیلیپین به استان جدید داعش تبدیل می شود؟

فرزندان داعش: نسل بدون هویت

مذاکرات صلح سوریه در ژنو به تعویق افتاد

تنش شدید میان آنکارا و آمستردام: وزیر ترکیه در هلن

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز