b_0_0_0_10_images_thumbs_b_c_15dd12432bce5b08fe25b7de2e5d6222.jpg

اساس نیوز : یک راهب در ایالت اوتار پرادش هند، اقدام به تشکیل گروهی مسلح؛ متشکل از 13 هزار جنگجو برای حمله مسلمانان معترض در منطقه جامو و کشمیر کرد.

به گزارش اساس نیوز به نقل از خبرگزاری آناتولی , بایلوگی آرون پوری چائیتانیا ماهاراژ، از راهبان هندی در یک نشست رسانه ای در شهر کانپور ایالت اوتار پرادش اعلام کرد گروه نظامی موسوم به «ژان سنا» برای واکنش به عاملان پرتاب سنگ در منطقه جامو و کشمیر تشکیل داده است.

وی افزود:تاکنون 13 هزار نفر برای عضویت در این گروه نظامی ثبت نام کرده اند. در همین راستا، به نارندرا مودی، نخست وزیر هند مراجعت و برای اخذ مجوز برای مقابله با این افراد اقدام کردم".

از سوی دیگر گواتام ناولاخا، نویسنده و از کنشگران مدنی هند در اظهاراتی به خبرنگار آناتولی گفت: "حاکمیت راستگراهای هندو به این نوع گروه های افراطی جسارت می بخشد. درگیری سنا و کشمیری ها بیش از هر چیز به هند آسیب خواهد رساند."

شایان ذکر است از سال 1947 و پس از استقلال هند و پاکستان از استعمار انگلیس تا کنون بیش از 70 هزار نفر طی درگیری های کشمیر جان خود را از دست داده اند. گروه های آزادی‌خواه کشمیر در سال 1989 مبارزه برای استقلال از هند یا پیوستن به پاکستان را آغاز کردند.

مطالب مرتبط:

داستان مسلمان شدن رئیس جمهور قرقیزستان از زبان خو

خطر تکفیر و گروه های تکفیری برای جامعه و اسلام

دیده‌بان حقوق بشر: هند خشونت علیه مسلمانان را متوق

نگران‌ترین کشورهای جهان

ا

طالبان مذاکره صلح با دولت افغانستان را رد کرد

ا

تلاش برای ترور «دونالد ترامپ» ناکام ماند + عکس

داعش مسئولیت حمله به پایگاه پلیس روسیه را برعهده گ

تداوم فضا سازی سلفی ها علیه شیعیان مصر

ماموستا قادری : چیز خاصی از برجام ندیدیم / خروج آم

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز