b_0_0_0_10_images_thumbs_b_c_15dd12432bce5b08fe25b7de2e5d6222.jpg

اساس نیوز : یک راهب در ایالت اوتار پرادش هند، اقدام به تشکیل گروهی مسلح؛ متشکل از 13 هزار جنگجو برای حمله مسلمانان معترض در منطقه جامو و کشمیر کرد.

به گزارش اساس نیوز به نقل از خبرگزاری آناتولی , بایلوگی آرون پوری چائیتانیا ماهاراژ، از راهبان هندی در یک نشست رسانه ای در شهر کانپور ایالت اوتار پرادش اعلام کرد گروه نظامی موسوم به «ژان سنا» برای واکنش به عاملان پرتاب سنگ در منطقه جامو و کشمیر تشکیل داده است.

وی افزود:تاکنون 13 هزار نفر برای عضویت در این گروه نظامی ثبت نام کرده اند. در همین راستا، به نارندرا مودی، نخست وزیر هند مراجعت و برای اخذ مجوز برای مقابله با این افراد اقدام کردم".

از سوی دیگر گواتام ناولاخا، نویسنده و از کنشگران مدنی هند در اظهاراتی به خبرنگار آناتولی گفت: "حاکمیت راستگراهای هندو به این نوع گروه های افراطی جسارت می بخشد. درگیری سنا و کشمیری ها بیش از هر چیز به هند آسیب خواهد رساند."

شایان ذکر است از سال 1947 و پس از استقلال هند و پاکستان از استعمار انگلیس تا کنون بیش از 70 هزار نفر طی درگیری های کشمیر جان خود را از دست داده اند. گروه های آزادی‌خواه کشمیر در سال 1989 مبارزه برای استقلال از هند یا پیوستن به پاکستان را آغاز کردند.

مطالب مرتبط:

نام بن لادن، پسر فرانسوی را به شش ماه حبس محکوم کر

زنان اروپایی در مقایسه با مردان تمایل بیشتری به دا

جمع آوری پرچم های داعش در جرابلس سوریه

پیشنهاد کورتولموش برای تحصیل مسلمانان چینی در ترکی

مولانا بشیراحمد خطیبی: هرگاه از غیرت مسلمانان کاست

داعش امروز را «عید فطر» اعلام کرد!

خشم عربستان ‌از ‌همایش اهل سنت‌ در چچن +عکس

موضع متفاوت ترامپ درباره سوریه :با داعش می جنگیم ن

اسلام دین صلح و مساوات

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز