b_0_0_0_10_images_thumbs_b_c_15dd12432bce5b08fe25b7de2e5d6222.jpg

اساس نیوز : یک راهب در ایالت اوتار پرادش هند، اقدام به تشکیل گروهی مسلح؛ متشکل از 13 هزار جنگجو برای حمله مسلمانان معترض در منطقه جامو و کشمیر کرد.

به گزارش اساس نیوز به نقل از خبرگزاری آناتولی , بایلوگی آرون پوری چائیتانیا ماهاراژ، از راهبان هندی در یک نشست رسانه ای در شهر کانپور ایالت اوتار پرادش اعلام کرد گروه نظامی موسوم به «ژان سنا» برای واکنش به عاملان پرتاب سنگ در منطقه جامو و کشمیر تشکیل داده است.

وی افزود:تاکنون 13 هزار نفر برای عضویت در این گروه نظامی ثبت نام کرده اند. در همین راستا، به نارندرا مودی، نخست وزیر هند مراجعت و برای اخذ مجوز برای مقابله با این افراد اقدام کردم".

از سوی دیگر گواتام ناولاخا، نویسنده و از کنشگران مدنی هند در اظهاراتی به خبرنگار آناتولی گفت: "حاکمیت راستگراهای هندو به این نوع گروه های افراطی جسارت می بخشد. درگیری سنا و کشمیری ها بیش از هر چیز به هند آسیب خواهد رساند."

شایان ذکر است از سال 1947 و پس از استقلال هند و پاکستان از استعمار انگلیس تا کنون بیش از 70 هزار نفر طی درگیری های کشمیر جان خود را از دست داده اند. گروه های آزادی‌خواه کشمیر در سال 1989 مبارزه برای استقلال از هند یا پیوستن به پاکستان را آغاز کردند.

مطالب مرتبط:

موضوعات مقالات نشست آینده مجمع فقهی احناف ترکمن صح

زندگینامه محمد ولی آخوند وافی (ولیجان آخوند)

تروریست معروف طالبان در پاکستان اعدام شد

هتل دارالتوحید مکه ، مصادره شد

احتمال بمب گذاری منجر به تخلیه تالار یکی از شهرهای

قدیمی ترین قرآن درانگلستان یافت شد

حمله به دکتر مسلمان در ورودی مسجد هوستون

فیون: فرمان ترامپ علیه مهاجران اهانت به تاریخ است/

فرانسه فلسطین را به رسمیت می‌شناسد

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات