b_0_0_0_10_images_2263501.jpg

اساس نیوز : محققان اعلام کردند که در ماه اکتبر فاجعه وحشتناکی در انتظار زمین است.

به گزارش اساس نیوز به نقل از اسپوتنیک با استناد به  گفته محققان، 2 اکتبر  سال 2017 میلادی  فاجعه وحشتناکی در انتظار  زمینیان خواهد بود. تعدادی از رسانه ها با استناد به گفته محققان گزارش دادند  که در پاییز آینده  شهاب سنگ بزرگی ممکن است با زمین تصادم کند  که عواقب  خطرناکی دربرخواهد داشت.

اولین خبرها در باره تصادم با شهاب سنگ «2012 TC4» در سال 2015 میلادی  گزارش شد ، هر چند در آن زمان منابع اولیه این خبر قابل اطمینان نبودند  و بعضی از متخصصان  برخورد بدبینانه ای نسبت به این خبر نشان دادند. با وجود این، سنگ آسمانی که از آن صحبت می شود واقعی است- این جسم آسمانی  در سال 2012 میلادی  کشف شد و مدار آن  فقط تا حدودی  و بطور تقریبی مطالعه شده است.  قطر آن مطابق با  ارزیابی های گوناگون  از 12 تا 40 متر است.

بدین ترتیب این سنگ آسمانی بزرگتر از شهاب سنگی است که در چلیابینسک روسیه  سقوط کرد. در آن زمان 1613 نفر آسیب دیدند و ضرر مالی  بیش از 8 میلیون دلار بود  و عواقب آن می توانست  فاجعه بار تر باشد  اگر این سنگ در منطقه مسکونی سقوط می کرد. البته رسانه ها در این خصوص غلو می کنند  که این نوع تصادم  می تواند « پایان زندگی زمین» را  تحریک کند- برای بروز فاجعه  جهانی ، قطر سنگ آسمانی باید  دوبرابر باشد.  هر چند   سقوط  سنگ آسمانی 10 متری  روی زمین نیز می تواند عواقب  جدی دربر داشته باشد.

بهر حال، اکثر متخصصان  معتقدند که احتمال سقوط  سنگ آسمانی 2012 TC4 تا سال 2020 میلادی مساوی با صفر است.  شایان ذکر است که شهاب سنگ  در فهرست «  سنگ های خطرناک» گنجانده شده است.  اما هر سنگ آسمانی  که  فاصله آن  تا زمین  در مرحله ای از پرواز آن  20 بار کمتر از  فاصله  زمین تا ماه باشد در این فهرست شامل می شود.

مطالب مرتبط:

دست رد بانوی عراقی بر سینه داعشی

مسجد جدید در روسیه افتتاح شد

رئیس اسقف‌های آلمان: روزه‌داری، سنتی است که در مسی

طی بیانیه ای اعلام شد؛ گروه بازهای آزاد کردستان م

آغاز ساخت مسجد ترک ها در آمریکا

توطئه 3 نفردر امریکا برای بمب گذاری در مسجد

بلومبرگ: روسیه سامانه موشکی اس۴۰۰ به ایران نمی‌فرو

 

تهران و جبهه مشترک مبارزه با تروریسم

بازیگر مصری با فریب شوهرش کشف حجاب کرد

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات