b_300_300_16777215_10_images_887.jpg

اساس نیوز: در حالیکه مقام‎های افغان از جمله هیئت اداری مجلس نمایندگان و برخی از ژنرال های آمریکایی در مورد همکاری نظامی روسیه با طالبان ابراز نظر کرده‎اند اما روسیه می‎گوید که هیچ‌نوع همکاری با طالبان نکرده‎ و در این مورد اسناد و شواهد موجود نیست.


به گزارش اساس نیوز به نقل از روزنامه افغانستان ، با این‌حال هیئت اداری مجلس نمایندگان افغانستان می‎گوید که در مورد همکاری نظامی روسیه با طالبان اسناد و شواهد در اختیار دارند.


نذیر احمدزی معاون دوم این مجلس به رادیو آزادی گفت که در صورت ضرورت اسناد خود را در اختیار مردم قرار خواهد داد. وی افزود: « هر وقتیکه بحث ثبوت شود، شواهد در اختیار ما است و در صورت ضرورت آن را افشا می‎کنم. هیچ وقت یک وکیل بدون اسناد سخن نمی‎گوید و دشمنی شخصی با روسیه ندارد، روسیه همسایه ما است و همیشه خواستار همکاری دوستانه‌اش بودیم. » هرچند آقای احمدزی از درمیان گذاشتن این اسناد با رسانه‌ها خودداری کرد اما تأکید کرد که سفیر روسیه در افغانستان با افغان‎ها دیدار می‎کند و در مورد حمایت از طالبان و یا در ضدیت با منافع دولت افغانستان تبادل‌نظر می‎کند.


روزگذشته، سفارت روسیه در کابل با انتشار یک اعلامیه‌ گفته ‎است که شماری از مقام‎های بلندرتبه دولتی بدون اسناد روسیه را متهم می‎کنند که با طالبان مسلح ارتباط و همکاری دارد. در اعلامیه آمده ‎است که شماری از رسانه‎های افغان اتهامات بی‌اساس به روسیه وارد می‎کنند.

https://telegram.me/joinchat/B2JAQDvRb9_twzneMF-HXQ

مطالب مرتبط:

حجاج مغربی گرفتار بی کفایتی آل سعود

سلیم جبوری: مجددا ریاست پارلمان را برعهده خواهم گ

اعدام 5 سرباز عراقی توسط داعش

مولوی مومن: اگر دین را یاری کنید، دین هم شما را یا

رعب و وحشت ناشی از ترامپ در تل آویو

احتمال ممنوعیت تلگرام در روسیه

مکان های توریستی که در معرض حمله داعش نیستند

 

تاکید اخوان‌المسلمین مصر بر تغییر مسالمت‌آمیز قدرت

نصب محرمانه دوربین های مدار بسته در ورودی های مسجد

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات