b_300_300_16777215_10_images_887.jpg

اساس نیوز: در حالیکه مقام‎های افغان از جمله هیئت اداری مجلس نمایندگان و برخی از ژنرال های آمریکایی در مورد همکاری نظامی روسیه با طالبان ابراز نظر کرده‎اند اما روسیه می‎گوید که هیچ‌نوع همکاری با طالبان نکرده‎ و در این مورد اسناد و شواهد موجود نیست.


به گزارش اساس نیوز به نقل از روزنامه افغانستان ، با این‌حال هیئت اداری مجلس نمایندگان افغانستان می‎گوید که در مورد همکاری نظامی روسیه با طالبان اسناد و شواهد در اختیار دارند.


نذیر احمدزی معاون دوم این مجلس به رادیو آزادی گفت که در صورت ضرورت اسناد خود را در اختیار مردم قرار خواهد داد. وی افزود: « هر وقتیکه بحث ثبوت شود، شواهد در اختیار ما است و در صورت ضرورت آن را افشا می‎کنم. هیچ وقت یک وکیل بدون اسناد سخن نمی‎گوید و دشمنی شخصی با روسیه ندارد، روسیه همسایه ما است و همیشه خواستار همکاری دوستانه‌اش بودیم. » هرچند آقای احمدزی از درمیان گذاشتن این اسناد با رسانه‌ها خودداری کرد اما تأکید کرد که سفیر روسیه در افغانستان با افغان‎ها دیدار می‎کند و در مورد حمایت از طالبان و یا در ضدیت با منافع دولت افغانستان تبادل‌نظر می‎کند.


روزگذشته، سفارت روسیه در کابل با انتشار یک اعلامیه‌ گفته ‎است که شماری از مقام‎های بلندرتبه دولتی بدون اسناد روسیه را متهم می‎کنند که با طالبان مسلح ارتباط و همکاری دارد. در اعلامیه آمده ‎است که شماری از رسانه‎های افغان اتهامات بی‌اساس به روسیه وارد می‎کنند.

https://telegram.me/joinchat/B2JAQDvRb9_twzneMF-HXQ

مطالب مرتبط:

تدریس اسلام در مدارس اسپانیا از سال آینده میلادی

ترکیه: در صورت عدم خروج تروریستها از منبج، وارد عم

اردوغان: اسلام تا قیامت هرگز تغییر نخواهد کرد

تنها هم‌رزم بازمانده «عمر المختار» درگذشت

تاکتیک دفاعی و جنگ درون شهری داعش

سران دو کره فردا (جمعه) در روستایی مرزی دیدار می ک

تهدید بی سابقه روسیه توسط داعش

ب

بازداشت 280 کودک فلسطینی در سه هفته

رئیس ستاد ارتش اردن: انتقام خلبان معاذ الکساسبه را

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز