b_0_0_0_10_images_bombbbi.jpg

اساس نیوز :پس از آنکه آمریکا یک بمب متعارف ۲۱۶۰۰ پوندی موسوم به «مادر همه بمبها» را برای بمباران تونل داعش در افغانستان پرتاب کرد، روسیه یک بمب غیرهسته ای به مراتب بزرگتر را شلیک کرد.

به گزارش مهر به نقل از وبگاه خبری «تاپ استوری»، پس از آنکه آمریکا یک بمب متعارف ۲۱۶۰۰ پوندی موسوم به «مادر همه بمب ها» را برای بمباران تونل داعش در افغانستان پرتاب کرد، روسیه یک بمب غیرهسته ای به مراتب بزرگتر را شلیک کرد.

بمب روسیه که «پدر همه بمب ها» نامیده می شود، چهار برابر بزرگتر از بزرگترین بمب غیرهسته ای آمریکاست. این بمب گرمافشاری یا ترموباریک دارای توان تخریبی با شعاع حدود یکهزار فوت و بازده انفجاری حدود ۴۴ تُن تی.اِن.تی است.

گفتنی است که تسلیحات گرما فشاری با بمبهای متعارف متفاوت هستند و در آنها با ترکیب اکسیژن هوا، شعاع انفجار تا حد زیادی افزایش می یابد.

شایان ذکر است بزرگترین بمب غیرهسته ای روسیه (پدر همه بمبها) که در سال ۲۰۰۷ میلادی توسعه یافت، در هوا منفجر می گردد و مخلوط هوا- سوخت آن مشتعل می شود. این بمب هدفهای خود را تبخیر می کند و باعث فروپاشی ساختمانها، تولید انفجار و پس لرزه هایی می شود که به اندازه یک انفجار هسته ای کوچک قدرتمند است؛ اما در عین حال فاقد تشعشعات رادیواکتیو است.

مطالب مرتبط:

یکی از رهبران حزب حاکم ترکیه ترور شد

قوانین سخت روزه‌داری در چین

آموزش قرآن و احکام در اجتماع بزرگ اهل تسنن پاکستان

اسماعیل آخوند سبحانی :شبکه های ماهواره ای مروج دید

بنیامین نتانیاهو : ما بدنبال جنگ نیستیم !!

رزمایش کره جنوبی با هدف حمله فرضی به کره شمالی

مولانا مطهری در همایش بانوی مرزنشین شهرستان خواف:

دستگیری داعشی عیاش در عراق

دفاع تمام قد کارشناس شبکه کلمه از وهابیت و محمد اب

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات