b_300_300_16777215_10_images_8249038571534374.jpg

اساس نیوز: دولت نظامی تایلند پیشنهاد مشروط از طرف گروه های جدایی استقلال طلب مسلمان جنوب این کشور برای انجام گفت وگوهای رسمی صلح را رد کرد.


جبهه ملی انقلاب (BRN) روز گذشته اعلام کرده بود که اگر دولت تایلند شرایطی را بپذیرید حاضر به انجام گفت وگو برای پایان دادن به شورش های چند دهه ای در این کشور است.

وساطت این گفت وگوها توسط یک عضو ثالث بیطرف و حضور ناظران بین المللی از جمله خواسته های جبهه ملی انقلاب تایلند به منظور انجام گفت وگو است.

 'پرایوت چان اوچا' نخست وزیر تایلند که از سال 2014 با کودتای نظامی قدرت را در اختیار گرفت، ضمن رد این پیشنهاد اعلام کرد که مذاکرات صلح یک موضوع داخلی است و نیازی به وساطت و یا نظارت بین المللی وجود ندارد.

نخست وزیر تایلند تصریح کرد: چرا وجود یک واسطه ضروری است؟ مگر ما نمی توانیم این مشکل را خودمان حل کنیم؟ و اگر واسطه ها و ناظران بین المللی حضور داشته باشند، چه تضمینی وجود دارد که مسائل ما را درک کنند؟

'دیپ ساوث واچ' یک گروه ناظر مستقل اعلام کرد، درگیری های استقلال طلبان مسلمان در استان های یالا، پاتانی و ناراتیوات در جنوب تایلند با دولت مرکزی از سال 2004 تشدید شده و تاکنون بیش از 6 هزار و 500 نفر کشته داشته است.

'پرایوت چان اوچا' اعلام کرد که این مذاکرات می تواند با یک گروه متفاوت، 'مارا پاتانی'، در مالزی انجام شود، اما متخصصان بر این باوند که شورشی هایی که عمدتا تبعید شده اند از قدرت چندانی برخوردار نیستند.

'سریسومپاپ جیتپیرومسری' مدیر 'دیپ ساوث واچ' اعلام کرد: اگر دولت تایلند قصد برقراری صلح پایدار در منطقه را دارد باید جبهه ملی انقلاب را نیز در مذاکرات قرار دهد.


https://telegram.me/joinchat/B2JAQDvRb9_twzneMF-HXQ

مطالب مرتبط:

هیأت آمریکایی برای آماده‌سازی دیدار ترامپ و کیم وا

استان نینوا در آستانه قیام مردمی علیه داعش

رهبر نخستین کشور فضایی جهان رسما آغاز به کار کرد+ع

سرکرده طالبان: حمله به مراکز آموزشی ادامه می‌یابد

شادمانی پوتین از ساخت قوی ترین سلاح جهان

درگیری بین اعضای داعش در افغانستان و پاکستان

مشکلات جهان اسلام در کلام مولانا چابهاری

جنایت وحشیانۀ داعش در حومه دیرالزور

رهبر داعش در اندونزی به اعدام محکوم شد

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات