b_300_300_16777215_10_images_8249038571534374.jpg

اساس نیوز: دولت نظامی تایلند پیشنهاد مشروط از طرف گروه های جدایی استقلال طلب مسلمان جنوب این کشور برای انجام گفت وگوهای رسمی صلح را رد کرد.


جبهه ملی انقلاب (BRN) روز گذشته اعلام کرده بود که اگر دولت تایلند شرایطی را بپذیرید حاضر به انجام گفت وگو برای پایان دادن به شورش های چند دهه ای در این کشور است.

وساطت این گفت وگوها توسط یک عضو ثالث بیطرف و حضور ناظران بین المللی از جمله خواسته های جبهه ملی انقلاب تایلند به منظور انجام گفت وگو است.

 'پرایوت چان اوچا' نخست وزیر تایلند که از سال 2014 با کودتای نظامی قدرت را در اختیار گرفت، ضمن رد این پیشنهاد اعلام کرد که مذاکرات صلح یک موضوع داخلی است و نیازی به وساطت و یا نظارت بین المللی وجود ندارد.

نخست وزیر تایلند تصریح کرد: چرا وجود یک واسطه ضروری است؟ مگر ما نمی توانیم این مشکل را خودمان حل کنیم؟ و اگر واسطه ها و ناظران بین المللی حضور داشته باشند، چه تضمینی وجود دارد که مسائل ما را درک کنند؟

'دیپ ساوث واچ' یک گروه ناظر مستقل اعلام کرد، درگیری های استقلال طلبان مسلمان در استان های یالا، پاتانی و ناراتیوات در جنوب تایلند با دولت مرکزی از سال 2004 تشدید شده و تاکنون بیش از 6 هزار و 500 نفر کشته داشته است.

'پرایوت چان اوچا' اعلام کرد که این مذاکرات می تواند با یک گروه متفاوت، 'مارا پاتانی'، در مالزی انجام شود، اما متخصصان بر این باوند که شورشی هایی که عمدتا تبعید شده اند از قدرت چندانی برخوردار نیستند.

'سریسومپاپ جیتپیرومسری' مدیر 'دیپ ساوث واچ' اعلام کرد: اگر دولت تایلند قصد برقراری صلح پایدار در منطقه را دارد باید جبهه ملی انقلاب را نیز در مذاکرات قرار دهد.


https://telegram.me/joinchat/B2JAQDvRb9_twzneMF-HXQ

مطالب مرتبط:

حکم توهین به اسلام و مسلمانان در چین ، 2 و نیم سال

مراقب سوء استفاده فرصت طلبان باشیم !

مذاكرات صلح بين دولت افغانستان و طالبان در استانبو

روسیه تحت هیچ شرایطی کریمه را به اوکراین پس نخواهد

شکایت شورای مسلمانان از غول های اینترنتی

شرمندگی فعال اسلام ستیز آمریکایی از برخورد مسلمانا

ی

غراوی :سیلاب از سدها فروکش کرده و حجم آب پایین آمد

6سرباز ارتش ترکیه درحمله شبه نظامیان پ.ک.ک کشته شد

کشته شدن بیش از 5000 تروریست در ترکیه

ا

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز