b_0_0_0_10_images_wklandattackmissileinMediterraneanSeaonApril72017600x338.jpg

اساس نیوز: منابع خبری در نخستین ساعات بامداد روز جمعه از حمله موشکی آمریکا به یک پایگاه هوایی در غرب سوریه خبر داده اند.

به گزارش اساس نیوز به نقل از یورونیوز, در این حمله که از روی ناوهای جنگی پهلو گرفته آمریکا در آبهای شرق مدیترانه صورت گرفته بیش از پنجاه موشک کروز به پایگاه شعیرات در استان حمص شلیک شده است که به اعتقاد کاخ سفید حمله موشکی اخیر شهر خان شیخون در استان ادلب از آنجا صورت گرفته است. چندین هدف مختلف در این پایگاه هوایی از جمله محل استقرار و سوخت گیری هواپیماها و نیز باند پروازی مورد اصابت ها موشک های کروز توماهاک قرار گرفته است.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا حمله موشکی کشورش به سوریه را اینگونه توجیح کرد: «من امشب فرمان حمله نظامی به پایگاهی هوایی در سوریه را صادر کردم که منشاء حمله شیمیایی اخیر بود. ممانعت و پیشگیری از اشاعه و استفاده از سلاح های مرگبار شیمیایی در راستای تامین امنیت ایالات متحده آمریکا محسوب می شود. جای هیچ شکی باقی نیست که سوریه با نقض کنوانسیون های بین المللی و نادیده گرفتن دستورالعمل های شورای امنیت سازمان ملل متحد از سلاح های ممنوعه شیمیایی استفاده کرده است.»

پس از حمله شیمیایی در سوریه، کاخ سفید با لحنی تند و کم سابقه به این حمله واکنش نشان داد و رئیس جمهوری سوریه را مسئول آن معرفی کرد. رکس تیلرسون وزیر امور خارجه آمریکا روز پنجشنبه به صراحت خواهان کنار رفتن بشار اسد شد و دونالد ترامپ نیز ضمن شرم آور تلقی کردن این حمله اعلام کرد در خصوص بحران سوریه رویکردی جدید اتخاد خواهد کرد.

حمله موشکی آمریکا پس از آن صورت گرفت که شورای امنیت سازمان ملل متحد در نشست پنجشنبه شب خود نتوانست در خصوص نحوه پاسخگویی به حمله شیمایی صورت گرفته در سوریه به توافق دست یابد. این حمله دست کم ۸۶ قربانی برجای گذاشت که ۲۷ تن از آنان را کودکان تشکیل می دهند.

گفتنی است سفیر روسیه در سازمان ملل متحد شب گذشته نسبت به هر گونه مداخله نظامی آمریکا در سوریه هشدار داده بود. این در حالیست که وزیر امور خارجه آمریکا پس از این حمله موشکی در واکنش به هشدار روسیه گفت مسکو نسبت به مسئولیتش در سوریه کوتاهی کرده است.

تلویزیون دولتی سوریه نیز دقایقی پس از حمله موشکی آمریکا آنرا مصداق تجاوز به خاک این کشور توصیف کرد.

مطالب مرتبط:

افزایش بی‌سابقه تعداد قربانیان تروریسم در جهان

بزرگترین قرآن گیاهی؛ در انتظار ثبت در گینس

کشته شدن مسئول اداری گروه داعش در موصل

ا

مفتی تاتارستان : تلویزیون اسلامی تاتارستان به تروی

نیروهای آمریکایی در افغانستان می‌مانند

فیس بوک برای حذف اخبار جعلی کارمند استخدام می کند

داعش برای جذب هر نیروی جدید چقدر می پردازد؟

جوانان مسلمانان انگلستان نیم میلیون یورو به خیریه

حمله هکرهای سوری به سایت ارتش آمریکا

م

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز