b_0_0_0_10_images_13920128116395924.jpg

اساس نیوز : مهم‌ترین مقام سیاسی میانمار پاکسازی قومی اقلیت مسلمانان روهینگیا در این کشور را علیرغم گزارش‌های متعدد از آزار این گروه، تکذیب کرده است.

به گزارش اساس نیوز، «آنگ سان سوچی»، که سمبل مبارزات دموکراسی‌خواهی در میانمار است، روز چهارشنبه در مصاحبه با «بی‌بی‌سی»، به وجود مشکلاتی در استان راخین، که اقلیت روهینگیا در آن زندگی می‌کنند، اذعان کرد.

اما سوچی پاکسازی قومی مسلمانان روهینگیا را واژه‌ای «بیش از حد قوی» برای شرایط حاکم در آنجا دانست و مدعی شد که کشورش با آغوش باز از آن دسته از مسلمانان روهینگیا که بخواهند برگردند را پذیرا خواهد شد.

سوچی گفت: «من فکر نمی‌کنم پاکسازی قومی در جریان باشد. به نظرم عبارت پاکسازی قومی قوی‌تر از آن است که برای توضیح وقایع آنجا مناسب باشد.»

وی افزود: «فکر می‌کنم خصومت‌های زیادی در آنجا جریان داشته باشد که در آن مسلمانان هم سایر مسلمانان را می‌کشند، اگر بر این باور باشند که درحال همکاری با مقام‌ها هستند.»

از زمان شروع عملیات ارتش میانمار در استان راخین و سرکوب مسلمانان این منطقه، بسیاری از سکوت سوچی انتقاد می‌کنند و می‌گویند اتخاذ چنین رویکردی در مورد این مساله به وجهه او به عنوان مظهر مبارزات حقوق بشری صدمه زده است؛ وجهه‌ای که طی چند دهه مبارزه با حاکمان نظامی میانمار کسب کرده است.

ارتش میانمار، که عملیاتش را پس از حملات هماهنگ به گارد مرزی در ماه اکتبر شروع کرد، متهم است که مسلمانان روهینگیا را بدون تبعیض هدف می‌گیرد؛ گفته می‌شود آنها هدف تجاوز، شکنجه قتل هستند. تصور می‌شود که حدود 70 هزار نفر آنها به بنگلادش گریخته باشند.

سازمان ملل متحد، ماه پیش اعلام کرد که تحقیقاتی را درباره موارد ادعایی نقض حقوق بشر انجام خواهد داد.

سوچی تکذیب کرد که دست ارتش باز است تا هر کاری می‌خواهد در این عملیات انجام دهد.

مطالب مرتبط:

مولانا مطهری خواستار سهم بیشتر علمای اهل سنت از رس

تاکید عالم اهل سنت بر نمود وحدت عملی در حج

سیاست خارجی ترامپ و جهان اسلام(بازنشر)

اسرائیل منبع الهام ترامپ

بهترین عروسان مسلمان در اوفای روسیه انتخاب شدند

انسان مومن به ضعف خودش در برابر خداوند آگاه است /

مولوی عبدالحمید: جمهوری اسلامی زمینه توسعه نماز را

ربوده شدن 17 شهروند عراقی از سوی داعش در کرکوک

رهبر کره شمالی وضعیت قرمز اعلام کرد

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز