b_0_0_0_10_images_82471516864.jpg

اساس نیوز : یک مقام امنیتی روسیه اعلام کرد، انفجار در متروی شهر سن پترزبورگ انتحاری و تروریست نیز تبعه یکی از کشورهای آسیای میانه بود.

 به گزارش اساس نیوز، مقام امنیتی روس که نامش فاش نشده است روز سه شنبه گفت: با توجه به نوع آسیب های قربانیان حادثه تروریستی، عامل انفجار فرد انتحاری بوده است که کمربند حامل مواد منفجره را به کمر خود بسته یا در کوله پشتی قرار داده بود.

خبرگزاری ایتارتاس به نقل از این مقام امنیتی نوشت: تمام قربانیانی که نزدیک محل انفجار بودند، از ناحیه کمر و شکم به شدت آسیب دیده اند که نشان می دهد مواد منفجره در ناحیه کمر فرد انتحاری قرار داشته است.
به گفته این مقام، هویت فرد انتحاری شناسایی شده و وی از اتباع یکی از کشورهای آسیای میانه است و با جنگجویان در سوریه ارتباط داشته است.
بر اساس اطلاعات اولیه، فرد انتحاری نزدیک در واگن و ش میانی قطار قرار داشتهو کارشناسان دست وی را همراه سیم هایی یافته اند.
مقام امنیتی همچنین در باره بمب منفجر شده در ایستگاه متروی تخنولوگیچسکی اینستیتوت گفت: این بمب قدرتی معادل حدود 300 گرم ماده منفجره تی.ان.تی داشت و مشابه بمب یافت شده در ایستگاه مترو «پلوشاد واستانی» (میدان قیام) بود.
وی افزود: بمب حاوی قطعات فلزی بود که قدرت تخریب و آسیب رسانی را به مراتب افزایش داده بود.
بنا به اعلام کمیته ضدتروریستی روسیه، 11 نفر پس از انفجار بمب در واگن قطار مترو داخل تونل نزدیک ایستگاه تخنولوگیچسکی اینستیتوت کشته و 50 نفر هم زخمی شده اند.
روز گذشته همچنین بمب عمل نکرده ای در ایستگاه مترو پلوشاد واستانیا (میدان قیام) سن پترزبورگ کشف شد که بنا به اعلام شبکه دوم تلویزیون دولتی روسیه با قدرت انفجاری یک کیلوگرم تی.ان.تی در کپسول آتش خاموش کن جاسازی شده بود که خنثی شد.

مطالب مرتبط:

جیمز بیکر :بحران سوریه با مشارکت ایران و سوریه حل

زیارت قبر رسول الله (ص) از دیدگاه چهار مذهب اهل سن

طرح افتتاح نمازخانه در اماکن عمومی قزاقستان

نصب نقشه به اصطلاح کشور کردستان در جاده های اربیل

پیشروی داعش در شمال حلب

ا

تاسیس مرکز جهانی اسلام در شهر الغردقه مصر

امام جمعه اهل سنت کیش: حرکت های تروریستی ازدید ما

تصویر نشست اعضای مجمع فقهی احناف ترکمن صحرا

ا

ابتکار دانشجویان شیعه و سنی در عید قربان

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز