b_0_0_0_10_images_82895753_93508007ddbfb.jpg     اساس نیوز: گروهی از تشکل های غیردولتی حامی حقوق بشر در آسیای مرکزی نسبت به آنچه که «سرکوب جامعه مدنی توسط دولتهای آسیای میانه» عنوان کردند اعتراض و خواستار پایان دادن به این وضعیت شدند.


 13 سازمان و تشکل غیردولتی در بیانیه ای مشترک گفته اند، که از «وضع بد جامعه مدنی در آسیای مرکزی فوق العاده نگران هستند و می خواهند، به سرکوب کسانی که برای حمایت حقوق بشر، عدالت و رعایت معیارهای مدنی بین المللی کار می کنند، خاتمه داده شود.»

بیانیه مشترک سازمان های حامی حقوق آسیای مرکزی را سازمان بین المللی «همکاری برای حقوق انسان» (iphr) منتشر کرد. این سازمان در شهر بروکسل واقع است.

در این بیانیه، بی توجهی به وضعیت حقوق بشر در کشورهای منطقه آسیای میانه ، منحصر به فرد اعلام شده و این تشکل ها گفته اند که مقامات با بهانه حفظ ثبات و امنیت ملی، آزادی بیان و دیگر حقوق اساسی مردم را محدود کرده اند و این کارشان سبب «محدود شدن فعالیت جامعه مدنی» شده است.

دیگر این که با بدتر شدن وضع اقتصادی و برگزاری انتخابات در منطقه، دولت های آسیای مرکزی نسبت به انتقاد حساستر شده اند و تاب دیدن منتقدین و شنیدن انتقادها را ندارند.

در این بیانیه ، تصویب قوانین محدودکننده آزادی بیان و اعتصابهای مسالمت آمیز، نظارت بیش از حد بر سازمانهای غیردولتی، ثبت نکردن سازمانها و احزاب جدید مستقل و بستن سازمانهای غیردولتی از اقداماتی نام برده شد که دولتها در کشورهای آسیای مرکزی عملی کرده اند.

دیگر این که به گفته این سازمانها، مقامات در کشورهای آسیای مرکزی، حامیان حقوق و طرفداران دموکراسی و دیگر چهره های فعال جامعه را، که نظر انتقادی دارند، «بی اعتبار و بی حیثیت » می کنند.

https://telegram.me/joinchat/B2JAQDvRb9_twzneMF-HXQ

مطالب مرتبط:

نگرش مثبت مردم اروپای غربی نسبت به مسلمانان

سخنگوی رسمی وزارت خارجه قطر : تهران بر خلاف ریاض د

داوود اوغلو: به زودی از قانون اساسی کنونی ترکیه خل

«دختران ایرانشهر»؛ داغ دل این روزهای ایران

صفات خوارج (قسمت دوم)

احادیث قدسی و نبوی تفاوت ها و تمایزها

اجرای سرود ای ایران توسط دانش آموزان قزاق

آخوند اونق: عقاید کسانی که با داعیه خلافت مسلمین ر

مولوی علی بائی : حجاج باید در مراسم معنوی حج بهتری

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز