b_0_0_0_10_images_773x435_cmsv2_1f9483f3-aa4c-5b1e-b2a8-f4207a5b3d75-4418584.jpg

اساس نیوز به نقل از یورونیوز : انتشار توئیت‌های دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا مبنی بر هدف قرار دادن ۵۲ نقطه در ایران از جمله مکان‌هایی که «اهمیت بالایی برای ایران و فرهنگ ایران» دارند، سیلی از واکنش‌های انتقادی را برانگیخته است که تهدید او را مصداق «جنایت جنگی» ارزیابی کرده‌اند.


محمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران در واکنش به توئیت دونالد ترامپ گفته است که هدف قرار دادن اماکن فرهنگی «جنایت جنگی» است. او نوشته است: «در پی ارتکاب نقض شدید قوانین بین‌المللی در روز جمعه با ترورهای بزدلانه، ترامپ بار دیگر تهدید کرده‌ است که دست به نقض جدید هنجارهای قطعی بین‌المللی خواهد زد. هدف قرار دادن اماکن فرهنگی یک جنایت جنگی است. چه با لگد و چه با فریاد، پایان حضور شرورانه آمریکا در غرب آسیا آغاز شده است.»

ظریف همچنین در توئیت دیگری نوشته است: «آن دلقک‌های دیپلمات‌ نما و آنهایی که بی‌شرمانه نشسته‌اند و اهداف فرهنگی و غیرنظامی ایران را شناسایی می‌کنند، حتی نباید برای باز کردن یک فرهنگ لغت حقوقی زحمت بکشند.»

b_0_0_0_10_images_Capture27.jpg

یک کارشناس روابط بین‌الملل: ترامپ تهدید به جنایت جنگی کرده است

تام نیکولاس، متخصص روابط بین‌الملل و استاد کالج جنگی نیروی دریایی آمریکا در توئیتی نوشته است: «بهتر است کسی رئیس جمهوری را آگاه کند که او تهدید به جنایت جنگی کرده است.» او افزوده است که «حمله به ۵۲ مکان به‌طور کاملا سمبلیک جنایت جنگی است، حمله به اماکن فرهنگی بدون هیچ گونه ضرورت نظامی، جنایت جنگی است. حمله برای انتقام گیری، جنایت جنگی است. هدف قرار دادن غیرنظامیان، جنایت جنگی است.»

b_0_0_0_10_images_Capture28.jpg

جو بایدن : هرچه عرصه بر ترامپ تنگ‌تر می‌شود، او غیرمنطقی‌تر می‌شود

جو بایدن، نامزد انتخابات درون حزبی دموکرات‌ها برای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و معاون اول دوران ریاست جمهوری باراک اوباما نیز در توئیتی به تهدیدات ترامپ واکنش نشان داده است. او نوشته است: «هر چه دیوارها به این آدم نزدیک‌تر می شود( عرصه به این آدم تنگ تر می شود)، او به فردی غیرمنطقی‌تر بدل می شود.»

b_0_0_0_10_images_Capture29.jpg

الکساندریا کورتز: حمله به اماکن فرهنگی شما را به یک هیولا تبدیل می‌کند

الکساندریا اوکازیو کورتز، نماینده حزب دموکرات در مجلس نمایندگان آمریکا نیز با انتشار توئیتی درباره تهدید ترامپ به نابودی مکان‌های فرهنگی ایران نوشته است: «این یک جنایت جنگی است». این نماینده نزدیک به برنی سندرز، کاندیدای درون حزبی دموکرات‌ها برای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا نوشته است: «تهدید به هدف قرار دادن و کشتن خانواده‌ها،‌ زنان و کودکان که شما با هدف قرار دادن اماکن فرهنگی انجام می دهید، شما را به یک «مرد سرسخت» تبدیل نمی کند. این شما را «استراتژیک» نمی کند. این اقدام شما را به یک «هیولا» بدل می کند.»

b_0_0_0_10_images_rtu6ujw6j.jpg

الیزابت وارن: ما در جنگ با ایران نیستیم

الیزابت وارن، کاندیدای انتخابات درون حزبی دموکرات‌ها برای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در پیامی خطاب به ترامپ در توئیتر نوشته است: «شما تهدید کرده‌اید که مرتکب جنایت جنگی می شوید. ما در جنگ با ایران نیستیم. مردم آمریکا جنگ با ایران را نمی‌خواهند. اینجا دموکراسی است.»

b_0_0_0_10_images_Capture31.jpg

ایلهان عمر: خدا به همه ما کمک کند

ایلهان عمر، نماینده دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا نیز در توئیتی نوشته است که رئیس جمهوری آمریکا تهدید به انجام «جنایت جنگی» کرده است. او در انتهای توئیتش نوشته است که «خدا به همه ما کمک کند.»

b_0_0_0_10_images_Capture32.jpg

یک روزنامه‌نگار: ترامپ شبیه داعش و القاعده است

بن نورتون، روزنامه نگار و سردبیر وب‌سایت تحلیلی «گری زون» The Grayzone نیز با انتشار توئیتی تهدیدات ترامپ را با اقدام‌های داعش و القاعده مقایسه کرده است و نوشته است وقتی ترامپ تهدید می کند که امکان فرهنگی ایرانیان را از بین می برد می دانید او دقیقا شبیه چه کسی است؟ بن نورتون سپس گفته است که این داعش و القاعده بودند که علاوه بر نسل‌کشی فیزیکی دست به نسل کشی فرهنگی علیه مسلمانان ایران زدند.

b_0_0_0_10_images_Capture33.jpg

مطالب مرتبط:

تعطیلی ۱۵۴ شرکت زیارتی در اردن در پی افزایش هزینه

ا

فرد ناشناسی در واشینگتن به سوی ماموران پلیس تیراند

گروه جدایی طلب «اتا» انحلال کامل خود را اعلام کرد

فضائل شب قدر از زبان اسماعیل آخوند سبحانی

پیشنهاد تسلیحاتی 115 میلیارد دلاری امریکا به عربست

ترامپ صاحب یک گوشی خاص شد

پسر رئیس جمهور ترکمنستان به مجلس این کشور راه پیدا

اسقف روسی: اسلام غالب خواهد آمد و مسحیت بزودی از ب

بازدید هنیه از مرزهای غزه و دیدار با مبارزان قسام

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات