b_0_0_0_10_images_773x435_cmsv2_5a9c8f27-a33f-5ac7-bdfc-91d9c3492f2d-4418292.jpg

اساس نیوز به نقل از یورونیوز : دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا با انتشار چند توئیت حاکمیت ایران را تهدید کرد که در صورتی که بخواهند به انتقام ترور سردار قاسم سلیمانی به نیروها و منافع آمریکا حمله کنند وی ۵۲ هدف را در ایران برای حمله در نظر گرفته است.

رئیس جمهوری ایالات متحده گفته است این ۵۲ هدف را به نمایندگی از ۵۲ گروگان آمریکایی که سالها پیش در اسارت ایران بودند انتخاب کرده است.

ترامپ نوشته است: «۵۲ سایت ایرانی (به نمایندگی از ۵۲ گروگان آمریکایی که سالها پیش در اسارت ایران بودند) که برخی از آنها از اهمیت بالایی برای ایران و فرهنگ ایرانی برخوردارند را هدف گرفته‌ایم. این اهداف و خود ایران خیلی سریع و خیلی سخت مورد حمله قرار خواهند گرفت. آمریکا دیگر هیچ تهدیدی را تحمل نخواهد کرد.»

بخشی از این توئیت که تحلیلگران را متعجب کرده است تهدید ترامپ به تخریب بناهایی است که برای «فرهنگ ایرانی» اهمیت دارد. دقیقا مشخص نیست که منظور رئیس جمهوری آمریکا چیست اما بر اساس احکام و قوانین بین‌المللی حمله به بناهای مذهبی یا تاریخی غیرقانونی است و ممکن است مصداق جنایت جنگی به حساب آید.

ترامپ بار دیگر پس از گذشته چند ساعت دو توئیت منتشر کرد. در یکی از توئیت ها با خطاب قرار دادن ایران گفته است: «آنها به ما حمله کردند و ما پاسخ دادیم. اگر آنها دوباره حمله کنند، که من قویا توصیه می کنم این کار را نکنند، ما آنها را به شدتی مورد حمله قرار می دهیم که تاکنون هرگز تجربه نکرده باشند.»

آخرین تو‌ئیت رئیس جمهوری آمریکا به بودجه ۲ تریلیونی تجهیزات نظامی آمریکا اشاره دارد و می گوید آمریکا بزرگترین و با فاصله زیاد از دیگر کشورها بهترین از نظر نظامی در جهان است. او سپس بار دیگر ایران را تهدید کرده است که «اگر ایران به یک پایگاه آمریکایی یا یک آمریکایی حمله کند، ما تعدادی از آن تجهیزات زیبا را بدون هیچ تردیدی به سوی‌شان می فرستیم.»

تهدیدات دونالد ترامپ در حالی منتشر می شود که سازمان‌ها و نهادهای امنیتی و نظامی آمریکایی در حال برآورد میزان احتمال حملات انتقامی ایران در پاسخ به ترور سردار قاسم سلیمانی هستند.

مطالب مرتبط:

برنامه ضد‌اسلامی در میشیگان آمریکا لغو شد

پرچم داعش در محل اقامت عامل حمله با چاقو در هامبور

امضای صد نماینده برای برکناری رییس مجلس عراق

تحریک کشتار سفیران خارجی در یک شبکه تلویزیونی وهاب

ا

مولانا طارق جمیل : فضیلت حضرت حسین (رض)

حزب عدالت و توسعه ترکیه: قدس خط قرمز مسلمانان است

هشدار به پیونگ یانگ با رزمایش جنگنده‌های آمریکا و

احتمال اعلام مقدمات تشکیل ناتو عربی

58 درصد ملت ترکیه به رفراندوم احتمالی «نه» خواهند

ا

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات