b_0_0_0_10_images_thumbs_b_c_05aa2119186d9cde36c7f6d1385ec632.jpg

به گزارش اساس نیوز به نقل از اسپوتنیک، اقدامات تهاجمی تل آویو علیه سوریه و عدم هماهنگی در اقدامات با روسیه، این کشور را وادار کرد كه به ایران حق مستقر تجهیزات دفاع هوایی خود در این كشور را اعطا كند و از بدین ترتیب شلیک به هواپیماهای جنگی اسرائیلی و هواپیماهای بدون سرنشین بدون هشدار را به دست آورد.

براساس منابع اطلاعاتی و خبری اسرائیلی "دبکا"، در برابر پیش زمینه ظهور سامانه های پدافند هوایی ایران در سوریه، از داده های چندین منبع گفته شده، به یکباره مشهود است، که تهران و مسکو توانستند به توافق نامه ای دست یابند که به ایران اجازه دهد تا سیستم ضدهوایی خود را در خاک سوریه قرار دهد. از جمله این تجهیزات می توان به سیستم پدافند هوایی باور-373 اشاره کرد، که دامنه مؤثر تخریب اهداف آن به 200 تا 250 کیلومتر می رسد.

روز جمعه 6 دسامبر، منابع نظامی روسی و سوریه گزارش دادند که ایران سیستم موشکی پیشرفته ضد هوایی باور-373 خود را در شرق حمص مستقر کرده است. دامنه این سیستم رادار موشکی 350 کیلومتر است. به عبارت دیگر، کل منطقه شرق سوریه از جمله مناطقی مرزی بین سوریه و عراق و منطقه دیرالزور که نیروهای ایرانی و شبه نظامیان عراقی در آن قرار دارند، در تیر رس این موشک ها قرار دارد.

به گفته منابع ایرانی و غربی، این نسخه از موشک های ضد هوایی است که براساس فن آوری های روسی موشک های ضد هوایی روسی S-300 و S-400 تولید شده است. موشک های باور-373 قادر به کشف و اصابت موشک های کروز و هواپیماهای نامرئی مدرن از جمله F-35 هستند. منابع نظامی می گویند از آنجا که هواپیماها و هلیکوپترهای روسی در پایگاه هوایی T-4 قرار دارند، فرض بر این است که ایرانیان رضایت مسکو را برای استقرار این موشکها در منطقه پایگاه خود را دریافت کردند. بر اساس منابع اطلاعاتی و خبری اسرائیلی "دبکا"، تاکنون روسیه به ایرانیان اجازه نداده است که این موشک های ضد هوایی را در سوریه مستقر کنند.

به نوبه خود، در شبکه های اجتماعی تکذیب هایی مبنی بر اینکه این سیستم دفاع هوایی باور-373 بوده است وجود دارد، اما شواهدی وجود دارد که نشان می دهد تهران سیستم دفاع هوایی را به سوریه ارسال کرده است، با این حال به احتمال زیاد از برد کوتاه تری برخوردار است. این پدافند که مدل الگوبرداری شده سیستم های مدرن اتحاد جماهیر شوروی هست که در شکست اهداف هوایی خود را ثابت کرده است.

مطالب مرتبط:

حکم حبس ابد رهبر اخوان المسلمین مصر

آینده برای اسلام است

اسلام به سوی قتال یا به سوی صلح و امنیت

استعفای نماینده ویژه آمریکا در مبارزه با داعش

دیسکوی حلال عربستان قبل از راه اندازی تعطیل شد

رونجه اندرسون ، گرویدن خود را به دین اسلام اعلام ک

جنوب شرق آسیا با رشد افراط گرایی با تهدید روبرو اس

تایلند میزبان ورود آوارگان مسلمان میانماری

سکه های یک رویا

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات