b_0_0_0_10_images_jfxjjrys.jpg

اساس نیوز : ریما فقیه، نخستین مسلمانی که به عنوان «دختر شایسته آمریکا» برگزیده شده می‌گوید مسیحی شده است.

این بانوی آمریکایی لبنانی الاصل که شش سال پیش به عنوان «دختر شایسته آمریکا» انتخاب شد پس از گرویدن به مسیحیت قرار است با نامزدش ازدواج کند.

رادیو فردا که به مصاحبه «ریما فقیه» با روزنامه هافینگتن پست پرداخته می‌نویسد نامزد او «وسیم صلیبی» تهیه کننده آمریکایی لبنانی الاصل است که با بسیاری از ستارگان جهانی همکاری داشته و اکنون مدیر برنامه‌های موزیسن کانادایی، Abel Makkonen Tesfaye مشهور به The Weekndاست.

صلیبی می‌گوید که چه بسا او و نامزدش، «چهره‌ای متمدن از لبنان» را به نمایش می‌گذارند که «مرزهای دینی در مسیرش مانع ایجاد نمی‌کنند».

ریما فقیه در روستای صریفا در لبنان است. خانواده او مسلمان هستند. پدرش حسن و مادرش نادیا نام دارند.

خانواده فقیه در سال ۱۳۷۲ به دلیل نا‌امنی‌های لبنان در نتیجه جنگ‌های داخلی این کشور، از صریفا به جامائیکا و سپس به نیویورک در ایالات متحده آمریکا مهاجرت کردند.

پدرش در ابتدا یک رستوان لبنانی تاسیس کرد. اما ۱۰ سال بعد و در پی حوادث ۱۱ سپتامبر، رستوران را فروخت و به شهر دیربورن در ایالت میشیگان رفت.

خانواده ریما فقیه به رسانه‌ها گفته‌اند که از تصمیم دخترشان شگفت زده نشده‌اند چرا که خواهرش، همسر یک مسیحی است و دو کودک تعمید شده دارد، همچنین عمویش «خوری آلان»، به دین مسیحیت گرویده که اکنون یک روحانی مسیحی است.

ریما فقیه پس از دست‌یابی به لقب «دختر شایسته آمریکا» در پاسخ به سوالی درباره دینش گفته بود که خانواده لیبرالی دارد و به همه ادیان احترام می‌گذارد.

او افزوده بود: «خانواده‌ام مسلمانند اما ما به دین به عنوان چیزی که معرف ما است، نمی‌نگریم. به ادیان احترام می‌گذاریم زیرا ارزش‌های زندگی را به ما می‌آموزند».

او گفته بود: «عید پاک را جشن می‌گیریم، در خانه درخت کریسمس نصب می‌کنیم، همچنین اعیاد اسلامی را جشن می‌گیریم».

از سویی محمد نزار شهردار شهرک صریفا می‌گوید «تصمیم ریما فقیه در گرویدن به مسیحیت، یک آزادی شخصی است و کسی در شهرک، در این موضوع دخالت نمی‌کند».

تغییر دین ریما فقیه، بازتاب زیادی در رسانه‌های عربی داشته است. او در پاسخ به برخی منتقدان در حساب خود در توییتر آیه‌ای از انجیل نقل کرده و نوشته است: ‌ «هرکاری را با کمک مسیح که به من توان می‌دهد انجام می‌دهم».

اکنون دختر شایسته آمریکا خود را برای جشن عروسی که قرار است به صورت «شاهانه» در لبنان برگزار شود، آماده می‌کند. لباس عروس محصولات ایلی صعب، طراح جهانی لباس خواهد بود. شمار زیادی از چهره‌های هنری و رسانه‌ای لبنانی، به این مراسم دعوت شده‌اند.

مطالب مرتبط:

کشته شدن مسئول اداری گروه داعش در موصل

ا

ویدئوی عکس العمل مردم ترکیه در برابر تحریم های آمر

ژنرال نوید مختار رئیس سازمان اطلاعات پاکستان (I.S.

ا

هر نوع گردهمایی در سالگرد بمبگذاری "راه آهن آنکار

تلاش بوداییان تندرو میانمار برای ممانعت از برگزاری

ا

شمخانی: نباید برجام را امضا می‌کردیم

حامیان خاورمیانه ای کودتای ترکیه

ابراز شرم یک سازمان یهودی از اشغالگری صهیونیست‌ها

تبریک گرم شهردار لندن به اصغر فرهادی

 

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات