b_0_0_0_10_images_IMG20330285.jpg

اساس نیوز به نقل از اس بی اس: تبلیغات راست‌گرایان افراطی در استرالیا و تشدید برخی سیاست‌های دولت در ارتباط با تقویت امنیت ملی باعث افزایش احساسات ضد اسلامی شده است.


گزارشی که به تازگی منتشر شده نشان می‌دهد طی سال‌های ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷، صدها مورد جرم ناشی از تنفر علیه مسلمانان در استرالیا رخ داده که بیشتر آنها متوجه زنان مسلمان بوده است.

در تحقیقی که یک پایگاه اطلاع‌رسانی بر روی ۲۸ زن مسلمان استرالیایی انجام داده، همه آنها اعلام کردند تا کنون اشکال مختلف تبعیض را تجربه کرده‌اند.
 
یکی از پاسخ‌دهندگان می‌گوید: این واقعیت که من شبیه استرالیایی‌ها نیستم باعث می‌شود اولین سؤالی که از من می‌پرسند این باشد که اهل کجا هستم. وقتی خود را معرفی می‌کنم برخی از آنها می‌گویند: اوه! نام خانوادگیت شبیه تروریست‌هاست.

این زنان مسلمان اعلام کردند درک می‌کنند که افراد مسن‌تر و کسانی که در مناطق روستایی سکونت دارند و کمتر با مسلمانان ارتباط دارند دیدگاه منفی‌تری به مسلمانان دارند. آنها معتقدند دیدگاه‌های منفی درباره اسلام عمدتاً ناشی از پوشش منفی رسانه‌ها یا نبود تعامل نزدیک با مسلمانان است. برخی از این زنان می‌گویند در پی فرصتی برای گفتگو با استرالیایی‌های انگلیسی‌تبار هستند تا مرزهای بین فرهنگ‌ها را از بین ببرند.

از سوی دیگر بسیاری از شوراهای محلی و شهری استرالیا در حال تدوین برنامه‌هایی برای تقویت انسجام اجتماعی بر اساس ایجاد ارتباطات بیشتر و گفتگو و تبادل نظر بین شهروندان هستند.

همچنین برخی مدارس استرالیا، تدوین برنامه‌هایی در جهت افزایش شناخت و آگاهی از فرهنگ‌های دیگر برای دانش‌آموزان را در دستور کار خود قرار داده‌اند.

مطالب مرتبط:

نجات دنیا از نجاتگران

کمپین سراسری مساجد با عنوان «رسالت اسلامی» برای کم

سرنگونی دومین پهپاد داعش در یک روز

خطيب جمعه اهل سنت بجنورد: در كارها تنها از خدا كمك

دایرشدن نمایشگاه «تأثیر اسلام در توسعه اروپا» در ب

عبدالله بن مسعود رضی الله عنه

ماموستا قادری، بعنوان قاضی نمونه کشوری انتخاب شد

یکی از فرماندهان ارشد داعش توسط ترکیه کشته شد

متن سخنرانی ملکه بریتانیا برای جنگ جهانی سوم آماده

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات