b_0_0_0_10_images_photo_2019-10-04_09-31-21.jpg

اساس نیوز : جان توری، شهردار تورنتو ، اکتبر سال 2019 را به عنوان «ماه میراث اسلامی» اعلام کرده و شهروندان را ترغیب می کند تا در این ماه میلادی درباره اسلام بیاموزند و به کسب اطلاعات بیشتر در فعالیت هایی که توسط جامعه مسلمانان انجام می شود بپردازند.

توری، شهردار تورنتو، با انتشار گزارشی در وب سایت دولت تورنتو نوشت: شهر تورنتو به مشارکت های ارزشمندی که جامعه مسلمانان تورنتو در جهت تقویت جامعه دارند به رسمیت شناخته و شعار شهر ما این است «تنوع جمعیتی قدرت ماست».

وی افزود: تنوع جمعیتی ما را از نظر اجتماعی، سیاسی ، فرهنگی و اقتصادی تقویت می کند و به عنوان یکی از شهرهای چند فرهنگی جهان ، تورنتو به شهری نمونه تبدیل شده است که ما به همه مذاهب ، ادیان و عقاید احترام می گذاریم و از آن محافظت می کنیم.

کانادا این ماه را ماه میراث اسلامی در نظر گرفته و در این ماه به اطلاع رسانی و آموزش درباره تاریخ و اسلام و دستاوردهای مسلمانان کشورش می پردازد. دراین ماه جشن هایی در مراکز اسلامی و مساجد مختلف برگزار شده و مسلمانان ضمن استقبال از مردم عادی، از فعالیت هایشان می گویند.

علاوه بر این ، شهردار با تأکید بر اهمیت میراث مسلمانان در جامعه، از سهم آنان در بهبود فرهنگی جامعه قدردانی کرده و نوشت که ماه میراث اسلامی فرصتی را برای ما فراهم می کند تا در مورد تاریخ و فرهنگ غنی اسلامی در شهرمان بیاموزیم.

بعلاوه ، شهردار نوشت: دراین ماه ماه کمک های زیادی را که مسلمانان در ساختار اقتصادی ، سیاسی ، اجتماعی و فرهنگی شهر ما کرده اند ، یادآور می شویم. به ساکنان شهر توصیه می کنم که اطلاعات بیشتری درباره اسلام کسب کنند و در جشن هایی که جامعه مسلمانان برگزار می کنند شرکت کنند.

مطالب مرتبط:

ارسال پیام رسمی آمریکا به مقامات عالی ایران

طالبان و دولت افغانستان پای میز مذاکره می‌آیند

اسرائیل :به مراکز سپاه و حزب الله در سوریه حمله کر

ضربه به قدس یعنی بازی با آتش

حکم اعدام محمد مرسی لغو شد

نیروهای آمریکایی در افغانستان: بابت کشته‌شدگان حمل

آخوند اسماعیل خرمالی : روز 22 بهمن به عنوان نماد ظ

مبلغ درخواستی محمدبن سلمان برای آزادی ولید بن طلال

احتمال جنگ در بالکان تهدید بزرگی برای اروپا

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات