b_0_0_0_10_images_photo_2019-10-03_18-36-47.jpg

اساس نیوز به نقل از دوچه وله : مساجد دوستار محیط زیستی در اندونزی که به آن ها «اکو مساجد» گفته می شود، نمازگزاران را به صرفه جویی آب مصرف کرده و از آن ها می خواهند که رودخانه ها را آلوده نکنند زیرا این کار در اسلام «گناه» محسوب می شود.

مسجد الذکری آبی را که نمازگزاران مسلمان از آن برای وضو گرفتن استفاده می کنند، تصفیه کرده و مورد مصرف دوباره قرار می دهند. آنها همچنین از آب باران نیز استفاده می کنند.

بایو تکنسین مسجد الذکری می گوید: آب باران از شکاف های سقف وارد جریانی می شود و از آنجا وارد لوله هایی در زمین شده و مخزن های آب را پر می کند.

وی افزود: هر مخزن به میزان 4 هزار لیتر حجم برای ذخیره آب دارد. ما 10 مخزن در مسجد داریم و هنگام بارندگی های شدید آن ها را پر می کنیم. از آنجا آب به چاهی منتقل شده و دستگاه های تصفیه  به آن متصل هستند.

امام جماعت مسجد خاطرنشان کرد: از نظر ما اسلام آب رودخانه مقدس است و ما به مردم می گوییم که آب رودخانه را آلوده نسازند. این کار در اسلام گناه است.

مسجد با استفاده از این سیستم به صرفه جویی در مصرف آب پرداخته و استفاده از الکتریسیته نیز تاحد بسیار بالایی در این مسجد کاهش داده شده است.

مطالب مرتبط:

اذعان ناتو به نداشتن آمادگی برای مقابله با روسیه

نکوداشت شیخ سید محمد قتالی امام جمعه بستک + فیلم

کدام کشورها جمعه را عید فطر می‌دانند؟

فرورفتن معبد بودایی های میانمار در آب

پیش بینی های عجیب زن نابینای بلغار:ترامپ امسال ناش

روسای سابق موساد نتانیاهو را عامل «بیماری شدید» اس

غیرنظامیان، هدف تروریستهای داعش دربغداد

ت

ترامپ: اگر بتوانیم با ایران کنار بیاییم عالی است

 

مولانا فاروقی : سکوت جامعه جهانی در قبال جنایات اس

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات