b_0_0_0_10_images_photo_2019-10-03_18-36-47.jpg

اساس نیوز به نقل از دوچه وله : مساجد دوستار محیط زیستی در اندونزی که به آن ها «اکو مساجد» گفته می شود، نمازگزاران را به صرفه جویی آب مصرف کرده و از آن ها می خواهند که رودخانه ها را آلوده نکنند زیرا این کار در اسلام «گناه» محسوب می شود.

مسجد الذکری آبی را که نمازگزاران مسلمان از آن برای وضو گرفتن استفاده می کنند، تصفیه کرده و مورد مصرف دوباره قرار می دهند. آنها همچنین از آب باران نیز استفاده می کنند.

بایو تکنسین مسجد الذکری می گوید: آب باران از شکاف های سقف وارد جریانی می شود و از آنجا وارد لوله هایی در زمین شده و مخزن های آب را پر می کند.

وی افزود: هر مخزن به میزان 4 هزار لیتر حجم برای ذخیره آب دارد. ما 10 مخزن در مسجد داریم و هنگام بارندگی های شدید آن ها را پر می کنیم. از آنجا آب به چاهی منتقل شده و دستگاه های تصفیه  به آن متصل هستند.

امام جماعت مسجد خاطرنشان کرد: از نظر ما اسلام آب رودخانه مقدس است و ما به مردم می گوییم که آب رودخانه را آلوده نسازند. این کار در اسلام گناه است.

مسجد با استفاده از این سیستم به صرفه جویی در مصرف آب پرداخته و استفاده از الکتریسیته نیز تاحد بسیار بالایی در این مسجد کاهش داده شده است.

مطالب مرتبط:

ممنوعیت استفاده سیاستمداران هند از مذهب و طبقه اجت

ا

ناکامی یورش تروریست‌ها به حومه قنیطره/هلاکت شماری

اسارت یک افسر اطلاعاتی روسیه به دست داعش

ا

آمریکا برای شناسایی جولانی ۱۰ میلیون دلار جایزه تع

تایلند مرزهای خود را با مالزی با هدف مقابله با دا

برنامه عربستان برای احداث سقف متحرک بر بالای کعبه

ائتلاف امریکایی : نبرد نهایی با داعش هنوز به اتمام

انفجار در استانبول

ا

هشدار عالم شاخص اهل سنت در مورد استفاده جوانان از

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات