b_0_0_0_10_images_photo_2019-10-03_18-29-00.jpg

اساس نیوز به نقل از mb : کمیسیون ملی مسلمانان فیلیپین (ان.سی.ام.اف) در حال تشکیل شوراهای مشاوره ای در شهرها و استان های این کشور است تا بتواند مسلمانان را به طور مؤثر در جامعه وارد کند و آن ها را در یک کارزار علیه جنایات سازمان یافته از جمله افراط گرایی خشونت آمیز  هدایت کند.

سعیدام پانگارگان ، وزیر این شورا در مصاحبه با خبرنگاران گفت: سازمان دهی شوراهای اسلامی در سطح ملی اعمال خواهد شد و شهرهای مختلف مانیل، کوزون، پاسای و ماریکینا نیز مشمول این طرح بوده و شوراهایی از پیش در آن ها شکل گرفته اند.

راه اندازی این شورا در شهر کوزون قبل از انتخابات میان دوره ای امسال اعمال شد ، در حالی که همتایان آن در مانیل ، پاسای و ماریکینا پس از انتخابات و بر اساس سوابق شورا شکل گرفتند.

وی گفت: هماهنگی جانبی در رابطه با نگرانی ها با افراد و گروه های مسلمان از آن زمان در چهار شهر کمتر شده است. و این الهام بخشی بود تا شوراها را در شهرهای مختلف تشکیل دهیم.

جون آلونتو داتو راموس سخنگوی شورا نیز گفت: تشکیل این شورا در 4 شهر کنونی مزایای زیادی برای ساکنان مسلمان و واحدهای دولتی محلی داشته است.

 داتو راموس گفت که جامعه مسلمانان در منطقه کویاپو مانیل ، که به خاطر داشتن یک بنای شناخته شده با ده ها سال قدمت به نام «مسجد طلایی» شناخته شده است ، اکنون از کلاس های درس و زمین بازی بهره مند می شود که توسط نمایندگان مجلس ساخته شده اند.

داتو راموس گفت که کودکان مورو ساکن در مجاورت مسجد ، وقتی بیشتر اوقات خود را در زمین بازی می گذرانند ، و تحت آموزش های رسمی قرار می گیرند و دیگر به گشت و گذارهای بیهوده سرگرم نمی شوند.

مطالب مرتبط:

تیم بین المللی ستاره شناسان درماه آب پیدا کردند

تجزیه کشورهای مسلمان علت اصلی توطئه‌ها علیه خاورمی

دیدار جلیل رحیمی رئیس فراکسیون اهل سنت مجلس با محم

مادر و هم‌تیمی سونی بیل ویلیامز ورزشکار نیوزلندی م

وزیر خارجه ترکیه: به دنبال آشتی با اسراییل هستیم

کودکان در جهنم داعش

رویترز:هزاره های افغانستان دست به سلاح بردند؛احتما

استقبال از تولید لباس‌ برای زنان مسلمان با پارچه‌ه

عامل بمبگذاری در میتینگ انتخاباتی دیاربکر یک داعشی

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات