b_0_0_0_10_images_266466_795.jpg


اساس نیوز : آلمان کانالی در یوتیوب راه‌اندازی کرده است که علاوه بر ویدئوهای طنز، ویدئوهای آموزشی برای مقابله با افراط‌گرایی را نمایش می‌دهد. گزارش‌های اداره فدرال حفاظت از قانون اساسی، در چند سال اخیر نشان می‌دهد که ایالت نوردراين-وستفالن، بيشترين تعداد سلفی‌های كشور آلمان را دارد. از این رو، دفتر حفاظت از قانون اساسی در ایالت نوردراین-وستفالن در سال ‌جاری، برای مقابله با افراط‌گرایی و رادیکالیزه‌شدن جوانان مسلمان، ۵۰۰ هزار یورو بودجه در نظر گرفته است. این بودجه صرف ساختن ویدئوهای طنز و آموزشی در یوتیوب می‌شود.

پیش‌تر، سه قسمت نخست ویدئوهای ساخته شده برای کانال یوتیوب با عنوان «جهادی احمق» در نمایشگاه امسال گیمزکام( نمایشگاه صنایع مربوط به بازی‌های رایانه‌ای کُلن) عرضه شد. براساس بیانیه مطبوعاتی دفتر حفاظت از قانون اساسی، این ویدئوها در قالب طنز، پوچ بودن تروریسم، اسلام‌گرایی و گروه‌های رادیکال را نشان می‌دهند. علاوه بر این، یک کانال آموزشی نیز هفته گذشته در یوتیوب تأسیس شده است که علاوه بر ویدئوهای طنز، ویدئوهای آموزشی برای مقابله با اسلام‌گرایی رادیکال را نمایش می‌دهد.

در یکی از ویدئوهایی که بر روی یوتیوب قرار گرفته است، یک پوپولیست راستگرا و یک اسلام‌گرا با یکدیگر ملاقات می‌کنند. هر دوی این افراد سعی دارند تا رهگذران را با جهان‌بینی خود آشنا کنند، اما در نهایت متوجه می‌شوند که ایده‌های آنان شبیه یکدیگر است و با هم پیمان برادری می‌بندند.

ویدئوهای ساخته‌شده تاکنون بیش از ۱۱ هزار بار در یوتیوب دیده شده‌اند. برخی مخاطبان این کانال‌ها معتقدند که با تماشای این ویدئوها سرگرم می‌شوند، این در حالی است که بسیاری، ساختن این ویدئوها را هدر رفتن پول مالیات‌دهندگان می‌دانند و به ایجاد کانال یوتیوب برای مقابله با افراط‌گرایی اعتراض دارند.

هربرت رئول، وزیر داخلی ایالت نوردراین-وستفالن به تازگی در یک بیانیه مطبوعاتی اعلام کرده است که شکست نظامی داعش، به معنای از بین رفتن گروه‌های سلفی در ایالت نوردراین-وستفالن نیست، وی گفت: «آنها هنوز هم فعال هستند و از راه‌های مختلف سعی می‌کنند جوانان را جذب کنند. كسانی كه گرفتار باورهای افراطی می‌شوند، فاصله چندانی تا اجرای عملیات ندارند.»

به اعتقاد وزیر داخلی پرجمعیت‌ترین ایالت آلمان، برای مقابله با این گروه، باید از پلت‌فرم‌های آنلاین استفاده کرد. او گفت: «اداره حفاظت از قانون اساسی نمی‌تواند به راحتی از کنار این گروه‌ها بگذرد و باید همه راه‌های مقابله با آنها را جدی بگیرد. علاوه بر این، جوانان بیشتر در شبکه‌های اجتماعی و سایت‌های اینترنتی حضور دارند و ما نباید این بخش‌ها را نادیده بگیریم.»


مطالب مرتبط:

داعش حمله جدیدی را به شهر دیرالزور در سوریه آغاز ک

اشتباهات رایج هنگام افطار

مرگ و میر گسترده در بین اعضای کمیسیون انتخاباتی در

رئیس اجرایی دولت افغانستان: داعش از افغانستان به

سناتور آمریکایی: حقوق تروریست‌ها را ما می دهیم

داعش مدیران توئیتر را تهدید به قتل کرد

شیخ خوشنویسان جهان درگذشت

ابراز نگرانی سازمان ملل از ادامه خشونت میانمار علی

 

ثروتمندترین مرد جهان (بیل گیتس) به پاکستان کمک ما

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات