b_300_300_16777215_10_images_sgrryeaasasnews.jpg

اساس نیوز به نقل از nltimes : براساس نظرسنجی موریس د هوند ، اکثریت مردم هلند طرفدار تعطیلی مدارس ابتدایی مذهبی هستند. 59 درصد از پاسخ دهندگان گفتند که باید تمام مدارس مبتنی بر دین در هلند تعطیل شوند.

هفته گذشته برخی گزارش ها مبنی بر اینکه قوانین شریعتی اسلامی در مدارس مساجد تدریس می شوند، سبب بروز بحث هایی در این کشور شد.  در پی بحث های جنجالی نظرسنجی از رای دهندگان هلندی خواسته بود نظرشان را در خصوص تعطیلی مدارس مذهبی بدهند.

54 درصد از رای دهندگان هلندی به آزادی آموزش و پرورش مانند آنچه در قانون اساسی این کشور به آن اشاره شده اعتقاد داشتند و آن را بسیار خوب می دانستند. با این حال 90 درصد آنان به آموزش های مذهبی در مدارس اعتراض کرده و خواستار این شدند که دولت بودجه این مدارس را قطع کند. 14 درصد پاسخ دهندگان نیز گفته بودند که آنچه در مساجد و مدارس یکشنبه های کلیساها تدریس می شود هیچ ارتباطی به دولت ندارد و دولت نبایستی در امور خصوصی مردم دخالت کند.

85 درصد پاسخ دهندگان نیز فرستادن کودکان با پیشینه اسلامی را به مدارس مذهبی مغایر با انسجام دانستند. 70 درصد گفته اند که هیچ مدرسه اسلامی دیگری نباید در هلند ساخته شود.در این میان 69 درصد پاسخ دهندگان نیز گفته بودند که مدارس مسیحی ارتدوکس نیز مباحث مشابه به دانش آموزان می آموزند و این مبحث محدود به مدارس اسلامی نمی شود.

مطالب مرتبط:

امریکن اینترست: ایران در لیست هشت قدرت بزرگ 2017 ق

توافق جدید 49 ساله بین روسیه و سوریه

ا

مفتی اعظم سابق قرقیزستان : ممنوعیت خواندن نماز میت

وحدت امت اسلامی و موانع تحقق آن

یک سگ فداکار مانع حمله انتحاری شد

هلاکت یکی از سران گروه تکفیری داعش در لیبی

رئیس جمهور ترکیه : امکان جلوگیری از نوسانات در باز

مراسم معرفی «امان» به پایتختی فرهنگی جهان اسلام در

تهدید آمریکا علیه ایران با اعزام بمب افکن به خاورم

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات