b_0_0_0_10_images_dgedgergasasnews.jpg

اساس نیوز به نقل از آسوشیتدپرس: شورای روابط آمریکایی اسلامی (CAIR) که یک نهاد حامی حقوق مسلمانان آمریکا است، به نمایندگی از دو زندانی مسلمان و اداره زندان‌های آلاسکا به توافق رسیدند که پرونده این شکایت را با پرداخت غرامت و قبول درخواست‌های این دو زندانی حل و فصل کنند.

«انس داول» و «ارنست جیکوبسن» دو زندانی مسلمان زندان آلاسکا در سال ۲۰۱۸ از کیفیت غذا در ماه رمضان و فراهم نبودن امکان اقامه نمازهای روزانه و  نمازهای جمعه به دادگاه شکایت کرده بودند.

بر اساس توافق به دو طرف، مقامات اداره زندان‌های آلاسکا موظفند برای همه زندانیان مسلمان این ایالت در ماه رمضان غذاهایی با حداقل ۳ هزار کالری فراهم کنند و حداقل دو وعده غذای گرم فاقد گوشت خوک در اختیار آنها بگذارند. همچنین به آنها اجازه داده می‌شود در مراسم دینی و نمازهای جماعت شرکت کنند.

اداره زندان‌ها همچنین موافقت کرده ۱۰۲ هزار دلار غرامت به این دو زندانی بپردازد. علاوه بر این شورای روابط آمریکایی اسلامی دوره‌های آموزشی به صورت ویدئو کنفرانس برای آشنایی کارکنان زندان با حساسیت‌های دینی برگزار می‌کند.

«غدیر عباس» وکیل این دو زندانی گفت:‌ اجرای این سیاست‌ها آلاسکا را به الگویی از رفتار صحیح با زندانیان مسلمان در آمریکا تبدیل می‌کند.

مطالب مرتبط:

۲۰۵ میلیون دلار برای گسترش اسلام هراسی

اندونزی درخواست نتانیاهو برای برقراری روابط دیپلما

ولید بن طلال میلیاردر سعودی آزاد شد

کشف بیست هزار یونیفرم داعش

حضرت نوح موبایل داشته است !

پنتاگون:تحریم های آمریکا تاثیر محدودی بر توان نظام

جدال بر سر لباس شنای اسلامی و غیر اسلامی زنان درفر

دانشمندان تاریخ دقیق و دلیل آخرالزمان را اعلام کرد

برگزاری همایش بین المللی عدالت برای فلسطین در بیرو

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات