b_0_0_0_10_images_855505.jpg

اساس نیوز : نخست وزیر کشمیر آزاد ضمن انتقاد از نقض حقوق بشر در جامو و کشمیر تصریح کرد که این منطقه به بزرگترین زندان روباز جهان تبدیل شده است.

به گزارش اساس نیوز به نقل از آناتولی؛ راجه فاروق حیدرخان، نخست‌وزیر کشمیر آزاد در گفت‌وگو با خبرنگار آناتولی درباره لغو موقعیت ویژه منطقه جامو و کشمیر توسط هند اظهار داشت: قبل از این اتفاق نیز وضعیت این منطقه خوب نبود، اما کنون وضعیت وخیم تر شده و درحال حاضر جامو و کشمیر به بزرگترین زندان روباز جهان تبدیل شده است.
وی در ادامه تصریح کرد: هند پس از لغو موقعیت ویژه منطقه جامو و کشمیر اقداماتی چون مقررات منع عبور و مرور، قطعی تلفن و اینترنت انجام داد که باعث متوقف شدن زندگی ساکنان این منطقه شد؛ آنها 29 روز است که به دارو و مواد غذایی دسترسی نداشته و به دلیل این محدودیت‌ها آن‌ها عصر حجر زندگی می‌کنند.
حیدرخان همچنین خاطر نشان کرد: اخیرا حدود 4 تا 6 هزار جوان در جامو و کشمیر دستگیر و به زندان‌های هند منتقل شده اند. بستگان این افراد از آنها بی خبر هستند. حقوق بشر در جامو و کشمیر به صورت آشکار نقض می‌شود. این یک جنایت بشری است.
 تک‌تیراندازان هندی غیرنظامیان را عمدا هدف قرار می‌دهند
منطقه آزاد کشمیر وابسته به پاکستان مرتبا از سوی هند هدف حمله قرار گرفته و جان ده‌ها هزار انسانی که در مناطق مرزی زندگی می‌کنند در خطر است.
تک‌تیراندازان هندی عمدا غیرنظامیان را هدف قرار می‌دهند و غیرنظامیان در هر دو منطقه کشمیر در رنج و عذاب هستند.
وی ضمن اشاره به آنکه جامعه جهانی در جریان قتل‌عام در کشمیر است، گفت: ما مخالف هند نیستیم زیرا نمی‌توانیم همسایگان خود را عوض کنیم، ما مخالف سیاست‌های دولت نارندا مودی هستیم. یک هیتلر جدید در جنوب آسیا متولد شده که دنباله‌رو او به عنوان کسی که آغازگر جنگ جهانی دوم و مرگ 60 میلیون نفر شد، است.

مطالب مرتبط:

ناو هواپیمابر جدید امریکا غیر قابل استفاده از آب د

مخالفت اتحادیه عرب با تصمیم کردهای سوریه

ا

بازجویی گسترده از مسلمانان آمریکا

امام جمعه موقت اهل سنت بندرعباس: ترور وآدم کشی در

فضیلت اتحاد

طرح دریافت مالیات مسجد از شهروندان مسلمان در آلمان

ا

ارتش عراق 8 روستا را از داعش باز پس گرفت

چگونه به استقبال ماه مبارک رمضان برویم؟

درخشش آکادمی اسلامی آلمان در نمایشگاه بین‌المللی ک

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات