b_0_0_0_10_images_144201004_325.jpg

اساس نیوز : «کالیان سینگ»، فرماندار ایالت راجستان هند که متهم به نقش داشتن در تخریب مسجد بابری در سال ۱۹۹۲ است در دادگاهی در ایالت اوتار پرادش با اتهامات کیفری روبه‌رو خواهد شد.

در آوریل ۲۰۱۷ دیوان عالی هند پرونده اتهامات کیفری علیه سیاستمداران برجسته را که در این تخریب نقش داشتند، دوباره باز کرد اما چون در آن زمان کالیان سینگ فرماندار بود، از تعقیب قضایی مصون ماند.
با این حال دادگاه عالی تأکید کرد که اتهامات علیه سینگ بعد از اتمام دوره فرمانداری‌اش، به جریان خواهد افتاد.
با توجه به این که قاضی این پرونده قرار بود در تاریخ ۳۰ سپتامبر (هشتم مهر) سال جاری بازنشسته شود، در ۱۹ جولای، (۲۸ تیر) دادگاه عالی از دولت ایالتی اوتار پرادش خواست که راه‌هایی را برای تمدید دوره خدمت قاضی ویژه این پرونده پیدا کند و دستور داد که حکم دادگاه در این زمینه باید در مدت ۹ ماه صادرشود.

در دسامبر سال ۱۹۹۲ یک گروه متعصب هندو مسجد بابری را که قدمت آن به قرن شانزدهم میلادی می رسد، در ایالت اوتار پرادش ویران کردند. زمانی که این اتفاق افتاد، تعدادی از رهبران حزب تندروی بهاراتیا جاناتا (BJP ) در محل حضور داشتند.
این رویداد سبب بروز خشونت‌هایی میان مسلمانان و هندوها شد که در پی آن بیش از دو هزار نفر، که بیشتر آن‌ها مسلمان بودند، کشته‌ شدند.مطالب مرتبط:

سخنگوی طالبان ادعای پدر معنوی طالبان رد کرد

تنش سیاسی بین ژاپن و کره جنوبی بالا گرفت

ا

مولوی حسینی: مسوولان باید جلو توهین های افراد بیسو

داعش مدعی سرنگونی یک بالگرد سوری در «حماه» شد

ع

زن یکی از سرکرده‌های داعش در موصل خودسوزی کرد

داعش در آستانه ورشکستگی!

داعشی‌ها به اینستاگرام روی آورده‌اند

روسیه: داعش کمتر از 10 درصد سوریه را در اشغال دارد

وزیر دفاع لبنان، اسرائیل را تهدید به حمله موشکی کر

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات