b_0_0_0_10_images_b_0_0_0_01210_images_eid.jpg

اساس نیوز به نقل از ایندیپندنت: بیش از 4 میلیون نفر از مردم هندوستان که بیشتر آنان را مسلمانان تشکیل می دهند هم اکنون در خطر محرومیت از تابعیت قرار دارند و حزب حاکم این کشور که یک ملی گرای راست افراطی هندو می باشد قصد دارد این عده را مهاجر خارجی اعلام کند.

شکار برای مهاجران در آسام ، ایالت فقیرنشین و تپه ای در نزدیکی مرزهای میانمار و بنگلادش رو به گسترش است.

بسیاری از افرادی که تابعیت آن ها زیر سئوال رفته کسانی هستند که در هند متولد شده اند و تا به امروز از تمام حقوق شهروندان مانند رای گیری در انتخابات برخوردار بوده اند.

مقامات ایالتی به سرعت در حال توسعه دادگاه هایی برای خارجی ها هستند و قصد دارند اردوگاه های بازداشت جدید بزرگی را بسازند. صدها نفر به ظن اینکه مهاجر خارجی هستند، از جمله یک جانباز مسلمان ارتش هند ، دستگیر شده اند.

در این میان نراندا مودی، نخست وزیر حزب حاکم از اقدامات افراط گرایانه عقب نشینی نمی کند، در مقابل در بخش های مختلف هندوستان، تدابیری در پیش گرفته شده و بسیاری از مسلمانان را مجبور کرده اند که تا ملیت خود را ثابت کنند. گفته می شود پیروزی دوباره مودی در انتخابات امسال و محبوبیت وی در میان هندوهای افراطی آتش این اقدامات را شعله ورتر ساخته است.

درحالی که اسلام هراسی در هندوستان رو به افزایش گذاشته است، ارعاب در میان اقلیت مسلمان این کشور روز به روز بیشتر می شود. رد شهروندی مسلمانان ایالت آسام حرکتی است که سال ها پیش آغاز شده و قرار است در 31 آگوست امسال به پایان برسد.

کمتر از دو هفته پیش، دولت هند وضعیت استقلال تنها ایالت مسلمان نشین هند یعنی جامو و کشمیر را نیز برداشته و با اعزام نیروهای امنیتی به این کشور مسلمانان را سرکوب کرده و رهبران محلی این منطقه را بازدداشت کرد.

مطالب مرتبط:

اخطار پارلمان هند به دولت :تروریست ها در جزایر خال

ا

برای اولین بار در آمریکا یک زن محجبه به مجلس نماین

ب

رجب طیب اردوغان: باتلاق‌های ترور را در منطقه می‌خش

واشنگتن پست:صد هزار تروریست ثمره مبارزه با تروریسم

انتقاد شدید امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس از رواج رس

ازدست دادن رقه ونابودی ایدئولوژی داعش

مرکل اجازه حمله به سوریه را صادر کرد

در گذشت قاری سرشناس بین المللی قرآن کریم

رهبر بوداییان جهان از رهبر میانمار خواست بحران روه

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات