b_0_0_0_10_images_hgtdshrys2345.jpg

اساس نیوز : «فردریک عمر کانوته»، فوتبالیست مسلمان، که قبلاً در باشگاه‌هایی مانند تاتنهام، وست‌هام و سِویا بازی می‌کرد، قصد دارد مسجدی در شهر سِویا در جنوب اسپانیا بسازد.

تصمیم کانوته، بازیکن معروف و بازنشسته فوتبال، برای ساخت مسجد در شهر سویا به سال ۲۰۰۷ برمی‌گردد؛ زمانی که ۷۰۰ هزار دلار به مسجد موقت شهر سویا کمک کرد تا به روی نمازگزاران بسته نشود.

کانوته که در سال ۲۰۰۷ فوتبالیست سال آفریقا شد، در این زمینه گفت: چند سال قبل به مسلمانان سویا کمک کردم تا مسجد موقت خود را حفظ کنند.

کانوته در پی درخواست مسلمانان شهر سویا، به خاطر اینکه پس از انقضای قرارداد، این مسجد فروخته می‌شد اقدام به خرید آن ملک کرد و بنیاد اسلامی سویا به عنوان مرکزی برای عبادت مسلمانان در این شهر باقی ماند.

اخیراً به علت رشد جمعیت مسلمان در سویا، مسلمانان این شهر می‌خواهند مسجد بزرگ‌تری بسازند که بار دیگر کانوته در این زمینه برای کمک اعلام آمادگی کرده و کمپینی را برای این امر تشکیل داده است.

کانوته کمپین Kanoute۴SevilleMosque# را در ماه مارس سال جاری با هدف جمع‌آوری ۳۵۰ هزار دلار برای کمک به ساخت یک مسجد سه طبقه آغاز کرده است.

مطالب مرتبط:

ترامپ:سوریه فقط ماسه و مرگ است

واکنش اسپانیا به توقیف نفتکش ایرانی از سوی انگلیس

 

دستگیری دو عضو داعش در جمهوری آذربایجان

ا

زلزله نپال بیش از 150 قربانی گرفت

ماموستا میرزایی:عقاید گروه های تندرو ارتباطی به اه

ما را چه می شود؟ خودمان هم به خودمان رحم نمی کنیم!

سوء قصد داعش به جان داوود اوغلو

مولانا عبدالحمید با تاکید بر رعایت حقوق اقوام و مذ

آموزش نظامی به کودکان توسط داعش

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات