b_0_0_0_10_images_156563779.jpg

اساس نیوز : روزنامه گاردین روز سه شنبه نوشت که ساختار اسلام هراسی در انگلیس افزایش یافته و سخت گیری های سیستماتیک علیه مسلمانان به بهانه اجرای قوانین ضد ترور صورت می گیرد.

به گزارش این روزنامه انگلیسی، اکنون دولت لندن با سوء استفاده از قوانین بحث برانگیز ضد تروریسم، مسلمانان را به مدت شش ساعت در بنادر و فرودگاه های انگلیس تحت بازداشت قرار می دهد به گونه ای که این عمل به اسلام هراسی تبدیل شده است.

گاردین یادآورشد که شواهد فزاینده ای وجود دارد مبنی بر این که زنان مسلمان در انگلیس مجبور می شوند روسری های خود را هنگام توقف از سر بردارند و در بیشتر مواقع این توقف ها منجر به درگیری و بازداشت می شود.

به دنبال افزایش رفتارهای نامناسب با مسلمانان، گروه حقوق بشری کیج مستقر در لندن طی درخواستی از نمایندگان پارلمانی انگلیس خواستار مداخله و اصلاح قوانین مبارزه با ترور در کشور شد.

عدنان صدیقی مدیر گروه حقوق بشری کیج می گوید: دهها هزار نفر مسلمان تاکنون در انگلیس به دلیل مظنون بودن به تروریست مورد توقیف قرار گرفته اند و این عمل تجلی از اسلام هراسی ساختاری است که به عنوان آزار و اذیت تلقی می شود.

نیروهای امنیتی انگلیس در حال حاضر می توانند به بهانه اجرای قانون 2000 تروریسم، مظنونین را به مدت شش ساعت در بنادر و فرودگاه های کشور مورد بازداشت قرار داده و بازداشتیان هیچ حقی برای دسترسی به تلفن و کامپیوتر و دنیای بیرون ندارند.

مطالب مرتبط:

کتاب خاطرات هیلاری کلینتون رکورد شکست

هزاران عراقی در بغداد تظاهرات کردند

پایان بی نتیجه نشست رهبران آمریکا و کره شمالی

مولوی فقهی :امت اسلامی باید با تکیه بر معیارهای قر

دستیابی طالبان در ولایت «فراه» به سلاح‌های پیشرفته

ا

شهردار نیویورک: ترامپ مسئول رشد خشونت علیه مسلمانا

ا

ارتش میانمار ۱۰ نفر را در استان مسلمان نشین راخین

ترامپ خطاب به اردوغان:با کردهای سوریه بد رفتاری نک

یکی از رهبران حزب حاکم ترکیه ترور شد

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات