b_0_0_0_10_images_c8140e8b2a5a60cb46bcac_XL.jpg

اساس نیوز به نقل از ایندیپندنت : اسقف کلیسای کاتولیک رومی واترفورد و لیسمور در جمهوری ایرلند، عملکرد «گروه های کوچک سیاسی» را که سعی دارند میان مسلمانان و مسیحیان اختلاف ایجاد کرده ، ترس و شک در میان مردم بیاندازند، محکوم کرد.

اسقف فونسی کولینان  روز گذشته در مصاحبه با یک خبرگزاری محلی گفت، از اینکه آخر هفته گذشته  عده ای در یک راهپیمایی خیابانی در شهر دوبلین، پایتخت جمهوری ایرلند شرکت کرده و شعارهای نژادپرستانه و حزب نازی را سر داده اند شوکه شده است.

وی افزود: این یک اقدام توهین آمیز ، منفی گرایانه و یک قدم عقب مانده است. این چیزی نیست که مردم با اخلاق و ارزش های شایسته می خواهند

وی در پاسخ به تلاش های برخی فعالان ضدمهاجرت و پناهندگان که از نمادهای حضرت مسیح (ع) مانند صلیب برای ترویج پیام هایشان سوءاستفاده می کنند نیز گفت: این شیوه مسیح نیست. حضرت مسیح (ع) مرد صلح و آشتی بود.

وی افزود: روابط و دوستی میان مردم می تواند ترس ها و موانع را بشکند. ما می توانیم ببینیم که متاسفانه برخی گروه های کوچک سیاسی در سرتاسر دنیا هستند که سعی دارند با ترس و ایجاد ظن و شک در جامعه، بین مردم تفرقه و اختلاف بیاندازند که این خوب نیست.

اسقف کلیسای کاتولیک در ادامه خاطرنشان کرد: زمانی که هیچ تعامل و گفتمانی نباشد، ترس و تردید به تدریج رشد کرده و در همان زمان است که تروریست ها و افراط گرایان و یک اقلیت بسیار کوچک که صلح را نمی خواهند، ترس در دل مردم انداختن را آغاز می کنند. به همین سبب نیز گفتمان حیاتی است.

دکتر کولینان ضمن قدردانی و سپاس از مسلمانانی که با صلح در منطقه در حال زندگی هستند گفت: ما کم کم آن ها را می شناسیم و آن ها نیز ما را می شناسند. ما یک انسانیت مشترک با هم داریم و می بینیم که همگی در طی زندگی در تلاش هستیم و به کمک یکدیگر نیز نیازمندیم.

مطالب مرتبط:

آخرین گذرگاه ارتباطی با قطر بسته شد

ورود هواپیمای حامل پیکر جان باختگان منا به تهران

طرح ترور رهبر کره شمالی خنثی شد

اوباما به خاطر انتشار خاطراتش حدود 20 میلیون دلارد

بنی اسرائیل و ترور پیامبران الهی

هدف ترکیه از خرید "اس 400" از روسیه چیست؟

اعدام در یخچال، روش جدید داعش!

ماموستاقادری: وضع امت رسول الله (ص) اصلا خوب نیست

 

اشرف غنی : مذهب حنفی مذهب مدارا و همزیستی با دیگر

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات