b_0_0_0_10_images__108338211_gettyimages-1077383296.jpg

اساس نیوز : رشیده طلیب، نماینده کنگره آمریکا اعلام کرد که اسرائیل "شرایط ظالمانه‌ای" برای دیدار او از خانواده‌اش در فلسطین تعیین کرده تا او را تحقیر کند و به همین دلیل، او به روستای مادربزرگش در کرانه غربی سفر نخواهد کرد.

خانم طلیب که از نمایندگان دموکرات کنگره آمریکاست در تلاش بود تا در سفری رسمی به همراه همکراش ایلهان عمر از اسرائیل و سرزمین‌های اشغال‌شده بازدید کند. اما اسرائیل با این سفر مخالفت کرد.

یک روز بعد، اسرائیل نظرش عوض شد و اعلام کرد به خانم طلیب اجازه خواهد داد تا برای دیدار با مادربزرگش به کرانه غربی رود اردن سفر کند.

اما خانم طلیب در واکنش در توییتر، کشور اسرائیل را متهم کرد که در تلاش است از "عشق" او به مادربزرگش استفاده کند تا او در برابر "سیاست‌های نژادپرستانه و ظالمانه" سرخم کند.

این نماینده کنگره نوشت: "ساکت کردن من و با من مانند مجرمین رفتار کردن، چیزی نیست که مادربزرگم از من می‌خواهد. من به این نتیجه رسیدم که دیدار با مادربزرگم تحت این شرایط ظالمانه، برخلاف همه باورهای من است."

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا روز گذشته در توییتی نوشت اگر اسرائیل به این رشیده طلیب و ایلهان عمر اجازه ورود بدهد، "نشانه ضعف" این کشور خواهد بود.

او همچنین مدعی شد که این دو نفر از یهودیان متنفر هستند.

این دو نماینده دموکرات قصد داشتند در سفرشان از سرزمین‌های فلسطینی از جمله بیت‌المقدس شرقی دیدار کنند.

بعد از اینکه اسرائیل اعلام کرد این دو نفر را به کشور راه نمی‌دهد، رشیده طلیب در نامه‌ای به وزیر کشور اسرائیل از او خواست تا برای دیدار با خانواده‌اش از جمله مادربزرگش که ۹۰ ساله‌ است به او اجازه دهد تا به سرزمین‌های فلسطینی سفر کند.

خانم طلیب که متولد آمریکا و نماینده ایالت میشیگان است، اقوامی در روستایی در کرانه غربی رود اردن دارد. او مجبور است برای رسیدن به سرزمین‌های فلسطینی وارد اسرائیل شود و از ایست‌های بازرسی اطراف سرزمین‌های فلسطینی وارد این مناطق شود.

ایلهان عمر روز پنج‌شنبه، تصمیم  اسرائیل را توهینی آشکار توصیف کرد که تحت فشار دونالد ترامپ اتخاذ شده است.

او با انتشار بیانیه‌ای نوشت: "متاسفانه چنین تصمیمی از سوی نتانیاهو که به شکل مداوم در برابر صلح مقاومت می‌کند، رفت و آمد فلسطینیان را محدود می‌کند، نمی‌گذارد افکار عمومی از واقعیت دهشت‌بار اشغال مطلع شوند و با اسلام‌هراسانی مانند دونالد ترامپ همسوست، دور از انتظار نبود."

 منبع: بی بی سی

مطالب مرتبط:

کشف مواد منفجره درون توپ والیبال

شهردار لندن خواستار آموزش مبانی اسلام به ترامپ شد

استعفای نماینده ویژه آمریکا در مبارزه با داعش

ولی عهد عربستان ساخت هفت پروژه راهبردی را آغاز کرد

گزارش ایرنا از شرایط ناگوار مسکن ترکمن ها در خراسا

دوره آموزشی «حلال» در دانشگاه اسلامی اندونزی در ما

شیخ احمد قتالی :هدف گروه های تکفیری به راه انداختن

رمضان درنوار غزه

م

مولوی سرکوهی : دقت دراستمرار اقامه نماز لازمه آماد

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات