b_300_300_16777215_10_images_images212133.jpg

اساس نیوز به نقل از diverse: دانشگاه شناندو در وینچستر واقع در ایالت ویرجینیا آمریکا برای نخستین بار اقدام به استخدام یک مشاور دینی  غیرمسیحی کرده است.

حنا یونس قرار است به عنوان هماهنگ کننده جدید جامعه مسلمانان  در دانشکده ایفای نقش کند. کشیش جاستین آلن سرپرست بخش امور معنوی دانشگاه در این باره گفت: دانشگاه شناندو برای تحصیل پیروان تمامی ادیان باز بوده و آن ها می توانند سیستم باوری شان را تقویت کرده و شخصیت دانشجویان برای یک هدف بزرگتر در جهان در اینجا ساخته می شود.
وی افزود: ایشان فرصتی ایجاد کرده، همان چیزی که ما همیشه می گوییم برایمان ارزشمند است و تنوع دینی می باشد. هدف ما از استخدام یک مشاور دینی مسلمان این بود که دانشجویان را برای دنیای خارج از فضای تحصیلات عالیه آماده کرده باشیم. این فرصتی است تا به دانشجویان بیاموزیم که رهبران ارزشمند در دنیایی با تنوع دینی – فرهنگی باشند.
گفتنی است یونس قرار است به عنوان عضوی از دفتر امور معنوی دانشگاه در خدمت دانشجویان بوده و نیازهای معنوی و دینی دانشجویان مسلمان و غیرمسلمان را برطرف ساخته و به آن ها در ایجاد و یا شرکت در فعالیت ها و برنامه های میان ادیانی، هماهنگی برنامه های دینی و غیره کمک رسانی کند. وی همچنین با مرکز اسلامی که امسال در محوطه دانشگاه آغاز به کار کرده نیز همکاری می کند.
یونس ضمن ابراز امیدواری از اینکه بتواند یک منبع موثربرای دانشجویان مسلمان در دانشگاه شناندو باشد گفت: کالج دوره ای بااهمیت و تعریف کننده در زندگی یک شخص است. امیدواریم که دانشجویان بتوانند درباره فرهنگ ها و ادیان مختلف یاد بگیرند و وقتی پا به دنیای بیرون می گذارند تغییردهندگان در راستای مثبت باشند.


       

مطالب مرتبط:

عمق و گستره فاجعه در کرمانشاه/ ضرورت تسریع در کمک

مولوی موحدی: دنیای اسلام در بدترین شرایط تفرقه و چ

کشف شهر زیرزمینی داعش در 60 کیلومتری موصل

شهردار نیویورک: نیویورک از طرح ثبت نام مسلمانان شک

ا

واکنش قابل تقدیر سردار کمالی به فیلم شادی سربازان

آمریکا، ازبکستان را از لیست نگرانی‌ها درباره آزادی

 

ترکیه از قصد خود برای خرید سوخو-57 خبر داد

عبدالرحمن آخوند کر بر ضرورت حفظ نگاه تاکید کرد

پلیس فرانسه پتوی پناه‌جویان آواره را می‌دزدد و زنا

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات