b_0_0_0_10_images_gkiod5u4w6uy4w5.jpg

اساس نیوز : مراسم جشنواره عید سعید قربان که برای نخستین بار در بلفاست پایتخت ایرلند شمالی برگزار می شود، تقریبا 4 هزار یورو هزینه برداشته و مرکز اسلامی بلفاست این جشنواره را برنامه ریزی کرده است که امروز یکشنبه 11 آگوست در باغ های بوتانیکا برپا خواهد شد.

زورینا احمد از برگزارکنندگان این مراسم که در شمال بلفاست زندگی می کند می گوید: ما در جامعه اسلامی یک گفته داریم با این مضمون، آنگونه که گردهم جمع می شویم، همان شیوه زندگی ماست.
وی افزود: در راستای همین بینش نیز جشن عید را برگزار می کنیم و قرار است باغستان بوتانیکا غرق رنگ ها، صداها، طعم ها و عطر و بوی خوشایند باشد و بهترین  های جامعه اسلامی در اینجا حضور خواهند داشت.
احمد خاطر نشان کرد: قرار است فعالیت های مفرح و آزادی برای کودکان داشته باشیم، باجه های هنری، غرفه های فرهنگی برپا کنیم و چادرهای عقیدتی به همراه هنرمندان حناگذاری نیز خواهیم داشت. غذا از سرتاسر  جهان برای فروش گذاشته شده و گزینه های مختلف غذایی از سبزی خواران، خام خواران و گزینه های حلال نیز در میان غذاهای محلی ارائه می شوند.
سیلویا مکآوی مقام روابط نژادی در شهر بلفاست نیز گفت: ما این را یک فرصت ارزشمند به هدف ارتقاء همدلی و همبستگی در میان همسایگان می دانیم.
وی افزود: ما همه می توانیم از یکدیگر بیاموزیم و چه راهی بهتر از غذا، تفریحات سالم و لذت بردن در کنار یکدیگر برای تقویت گفتمان و تعامل است.


        


مطالب مرتبط:

عباس:آمریکا در منازعه فلسطین بی طرف نیست

رئیس جمهور چین به ارتش دستور آماده باش داد

افشای علت سکوت فرانسوی ها درمقابل جنایات برخی کشور

ا

افزایش همکارهای روسیه و ترکیه در سوریه

آمادگی نیروهای کرد و ارتش عراق برای بازپس گیری حوی

احتمال کشته شدن سرکرده داعش در سوریه

ا

تحریم های عربستان علیه آلمان

واکنش تند نتانیاهو به سخنان اردوغان

انتقاد شدید اردوغان از اعدام ها در مصر

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات