b_0_0_0_10_images_6566656.jpg

اساس نیوز :روزنامه رای الیوم در گزارشی نوشت :منابع متعددی که اغلب به ایران نزدیکتر هستند، از تحول در موضع سعودی نسبت به ایران، صحبت می‌کنند و بر این اساس، به نظر می‌رسد عربستان به دنبال شروع مذاکره جدی با تهران در مورد امنیت  دریانوردی و استقرار در منطقه خلیج فارس، است.

 در ادامه این مطلب آمده است: اما این عنوان تنها دروازه‌ای برای ورود به دیگر پرونده‌هایی است که اهمیت آن‌ها کمتر از پرونده امنیت آبی و سلامت دریانوردی نیست. پرونده یمن در مقدمه موضوعاتی جای می‌گیرد که در جریان مذاکره بین ایران و عربستان، مطرح خواهد شد.

مشخص است که عربستان در حال آماده سازی زمینه مناسب برای توقف جنگ یمن است و به نظر می‌رسد توانسته است از طریق یک کانال سرّی، این پیام را به تهران منتقل کند که پایان این جنگ باید به شکلی باشد که ریاض، یک شکست خورده محسوب نشود. این شرط محکم ریاض است و آن را یک مساله اساسی و مهم برای مذاکره با همسایه ایرانی خود می‌داند.

ظاهرا، تحولاتی که امارات در مورد نقش خود در یمن ایجاد کرد، سایه خود را بر موضع سعودی نیز افکنده است و طبق گزارشها، اختلاف این روز‌های عربستان و امارات، به موضع گیری جدید امارات در مورد ایران و جنگ در یمن باز می‌گردد.

 

مطالب مرتبط:

اسلام باید در مدارس آلمان تدریس شود

یک فرمانده «قطعه سرخ» طالبان افغانستان کشته شد

رئیس جماعت اهل سنت عراق: روزجهانی قدس، روز هیبت و

خانه دو فلسطینی توسط اسرائیل تخریب شد

دونالد ترامپ: هیچ پیش‌‌شرطی برای مذاکره با ایران ن

 

دستگیری یک عضو داعش در اسپانیا

عربستان در تدارک بزرگ‌ترین صندوق ذخیره ارزی جهان

بازداشت 246 مظنون به همکاری با داعش در موصل

قربانی خوی حیوانی داعش، سفیر حسن نیت سازمان ملل شد

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات