b_0_0_0_10_images_6566656.jpg

اساس نیوز :روزنامه رای الیوم در گزارشی نوشت :منابع متعددی که اغلب به ایران نزدیکتر هستند، از تحول در موضع سعودی نسبت به ایران، صحبت می‌کنند و بر این اساس، به نظر می‌رسد عربستان به دنبال شروع مذاکره جدی با تهران در مورد امنیت  دریانوردی و استقرار در منطقه خلیج فارس، است.

 در ادامه این مطلب آمده است: اما این عنوان تنها دروازه‌ای برای ورود به دیگر پرونده‌هایی است که اهمیت آن‌ها کمتر از پرونده امنیت آبی و سلامت دریانوردی نیست. پرونده یمن در مقدمه موضوعاتی جای می‌گیرد که در جریان مذاکره بین ایران و عربستان، مطرح خواهد شد.

مشخص است که عربستان در حال آماده سازی زمینه مناسب برای توقف جنگ یمن است و به نظر می‌رسد توانسته است از طریق یک کانال سرّی، این پیام را به تهران منتقل کند که پایان این جنگ باید به شکلی باشد که ریاض، یک شکست خورده محسوب نشود. این شرط محکم ریاض است و آن را یک مساله اساسی و مهم برای مذاکره با همسایه ایرانی خود می‌داند.

ظاهرا، تحولاتی که امارات در مورد نقش خود در یمن ایجاد کرد، سایه خود را بر موضع سعودی نیز افکنده است و طبق گزارشها، اختلاف این روز‌های عربستان و امارات، به موضع گیری جدید امارات در مورد ایران و جنگ در یمن باز می‌گردد.

 

مطالب مرتبط:

توقف تجارت افغانستان-پاکستان در مرز مهم «تورخم»

اشتباه عجیب وزير خارجه انگليس در معبد سيک‌ها!

تاکید عالم اهل سنت بر مراقبت از فرزندان در برابر ن

توافق روسیه و اسرائیل برای عقب نشینی نیروهای ایران

پایان خلافت داعش

راز زن مرد نما چگونه فاش شد؟

نخست‌وزیر ترکیه: اجازه نمی‌دهیم آمریکا از اینجرلیک

افزایش اسلام هراسی در فرانسه

رسانه های اهل سنت و ضرورت های تعامل و همیاری

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات