b_0_0_0_10_images_139804251457192517901244.jpg

اساس نیوز : مولود چاووش اوغلو وزیر خارجه ترکیه اعلام کرد نباید اجازه داد که مسئله فلسطین به گروگانی در دست آمریکا و اسرائیل تبدیل شود.

وی در سخنانی در نشست فوق‌العاده وزیران خارجه کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی برای بررسی اقدامات تجاوزکارانه رژیم صهیونیستی در قدس اشغالی از غیبت وزیران خارجه برخی کشورهای عربی در این نشست انتقاد کرد و گفت: دلیل عدم مشارکت برخی کشورها را در این نشست می‌دانم، می‌دانم که آمریکا و برخی کشورها و اسرائیل بر این کشورها فشار وارد می‌کنند، ولی نباید اجازه داد که مسئله مشترک ما گروگانی در دست آنها شود، این پیام من به بسیاری از پایتخت‌هاست.

چاووش اوغلو افزود مسئله فلسطین با دشواری‌های پیچیده‌ای روبه‌رو و وضعیت مسجدالاقصی نگران کننده است و وضعیت تاریخی و قانونی قدس در معرض تهدید قرار گرفته است.

وی تأکید کرد قدس برای کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی خط قرمز است.

وزیر خارجه ترکیه خاطرنشان کرد هدف اساسی از تشکیل سازمان همکاری اسلامی، دفاع از حقوق مشروع ملت فلسطین بود و فلسطین و قدس همچنان مسئله محوری سازمان هستند.

کمیته اجرایی کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی در نشست فوق‌العاده روز چهارشنبه خود در جده در بیانیه پایانی تأکید کرد هرگز اقدامات رژیم صهیونیستی را که به وضعیت تاریخی قدس به‌عنوان پایتخت فلسطین ضربه می‌زند، نخواهد پذیرفت و امت اسلامی و کشورهای عضو سازمان در برابر این اقدامات تجاوزکارانه دست‌بسته نخواهند ماند.

در این بیانیه از تمام کشورهای عضو خواسته شد تا تمام تلاش‌های خود را در تمام سطوح برای حمایت از شهر قدس به‌کار گرفته و همکاری و تعامل با شرکت‌های بین‌المللی را که مشارکتشان در اجرای پروژه‌های به‌نفع رژیم استعماری اسرائیل اثبات شده، متوقف کنند.

این بیانیه همچنین کشورهای عضو را ترغیب کرده است تا کشورهایی را که به افتتاح نمایندگی دیپلماتیک در قدس اشغالی اقدام می‌کنند، تحریم کرده و هر نوع روابط و مبادلات تجاری و سفرهای سیاسی یا فرهنگی یا ورزشی با این کشورها را متوقف کنند.

 

مطالب مرتبط:

رهبر اخوان المسلمین با ۱۳ عضو این سازمان به اعدام

دفاع اداره آموزش مدارس تورنتو از «راهنمای اسلام»

ساندی‌تایمز: آمریکا به انگلیس خبر داده احتمال حمله

مولانا عبدالحمید:مقامات عربستان با جدیت به پرونده

داعش جام ملتهای اروپا را هدف گرفته است

 

مولوی بابنهان: اصحاب کرام رض نقش بی بدیلی در صدر

خط و نشان دولت عربستان برای خطیبان نماز جمعه

واحد امنیتی جدید برای کنترل اسلامگرایان خطرناک در

ماجرای نامه‌های موسوم به «روز تنبیه یک مسلمان» در

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات