b_0_0_0_10_images_253028_558.jpg 

اساس نیوز : مهدی حسینی، مدیرکل دامپزشکی سیستان و بلوچستان ایران اعلام کرد: 14 نفر بیمار مبتلا به تب کریمه کنگو از ابتدای امسال تاکنون‌ در استان شناسایی شدند.


به گزارش خبرگزاری «ایرنا» وی در ادامه گفت: از این تعداد 9 نفر در زاهدان، سه نفر در پیشین، یک نفر بمپور و یک نفر در زابل مبتلا به تب کریمه کنگو شده‌اند.

این درحالیست که دکتر محمدمهدی گویا، رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیردار وزارت بهداشت ایران روز گذشته اعلام کرد: از ابتدای سال 1398 تاکنون 54 نفر به این بیماری مبتلا شده و 5 تن از آنان جان باخته اند.استان‌های سیستان و بلوچستان و گیلان بیشترین موارد ابتلا یه این بیماری را داشته اند. بیشترین میزان ابتلا به بیماری تب کریمه-کنگو در ایران بر اثر گزش کنه بوده است.

پیش از این نیز، کریم امیری، معاون بهداشت و مدیریت بیماری‌های دامی سازمان دامپزشکی ایران نیز ضمن هشدار نسبت به شیوع بیماری تب کریمه-کنگو گفته است: به مردم توصیه می شود که حتما گوشت قرمز مورد نیاز خود را از مراکز مجاز تهیه کنند و در صورت مواجهه با دام زنده به آنها نزدیک نشوند.

گفتنی است تب کریمه-کنگو (CCHF) یک بیماری ویروسی و خونریزی دهنده تبدار حاد است که بیشتر بوسیله نیش کنه یا تماس با حیوانات منتقل می‌شود و در آسیا، اروپا و آفریقا شیوع دارد.

این بیماری میان انسان و حیوانات مشترک است اما در بسیاری از دام‌های آلوده هیچ علائمی از خود نشان نمی دهد. تب کریمه-کنگو مرگ و میر بالایی دارد و همه گیری‌های داخل بیمارستان آن نیز شایع هستند.

مطالب مرتبط:

بحران گرسنگی در فلوجه

ا

آغاز رزمایش مشترک « اتحاد آهنین ۵ » میان امارات و

ناتو حق اظهار نظر در خصوص خرید سامانه S-400 از رو

رئیس سیا: پاره کردن توافق با ایران نهایت بی‌خردی ا

انتخاب جانشین بارزانی نیازمند فعال‌سازی پارلمان کر

ا

بمباران منازل مسلمانان در میانمار

مهمترین اولویت از نظر بشار اسد چیست؟

سخنگوی طالبان ادعای پدر معنوی طالبان رد کرد

مولوی غلام حيدر فاروقی: اهل سنت محبت اهل بیت را وا

ا

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات