b_0_0_0_10_images_chin-m00uelmanlari.jpg   

اساس نیوز : گروهی از مردم سوئد به مناسبت دهمین سالگرد حوادث ارومچی در اعتراض به سیاست‌های چین علیه ترکستان شرقی مقابل سفارت این کشور در استکهلم تجمع کردند.


شرکت‌کنندگان در این تظاهرات که به همت انجمن معارف اویغورهای سوئد ترتیب داده شد، با حمل پلاکاردهای « چین، سرزمین مسلمانان اویغور را ترک کن» شعار «اویغورها را آزاد کن» سر دادند.عبدالله کویکار، رئیس انجمن معارف اویغورهای سوئد در این تظاهرات حوادث ارومچی را «کشتار» خوانده و گفت: در حوادثی که در یک کارخانه اسباب بازی در گوانگ‌دونگ رخ داد، 2 ترک اویغور کشته شدند.

وی در ادامه افزود: در حمله نیروهای امنیتی چین به سوی معترضان به این جنایت بالغ بر هزار اویغور جان خود را از دست دادند. هدف ما از برگزاری این اعتراضات زنده نگه داشتن یاد و خاطره کشته شدگان در این کارنامه سیاه است.
گفتنی است سازمان دیده‌بان حقوق بشر٬ نهادهای مدنی بین المللی و سازمان عفو بین الملل از نقض سیستماتیک حقوق اویغورها خبر داده است. پکن در اکتبر 2018 تلویحا به وجود پایگاه نظامی سری در منطقه سین‌کیانگ که در آن مسلمانان نگهداری می‌شوند، اذعان کرد.

چین در توجیه سیاست ظالمانه خود ادعا کرده که این اقدام به‌ خاطر "مبارزه با تروریسم و افراط‌ گرایی و رادیکالیزه شدن آنها" صورت می‌گیرد.

مطالب مرتبط:

کاهش دمای هوا در مناطق زلزله زده

داعش ؛چرا افغانستان؟

زندگی بعد از مرگم

تهدید ترامپ و خانواده‌اش به مرگ

نتانیاهو:به اقدامات خود بر علیه ایران در سوریه ادا

گسست های فاجعه بار در امت اسلامی،تعصب،تنفر و برادر

اعلام آمادگی ترکیه برای کمک به سیل زدگان ایران

داعش می رود , القاعده باز می گردد !

جذب گردشگران مسلمان به وسیله تکنولوژی های روز دنیا

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات