b_0_0_0_10_images_how-to-get-a-us-passport-renewed-in-24-hours-1190x500.jpg          

اساس نیوز به نقل از اسپوتنیک: بر اساس فهرست به روز شده رتبه‌بندی قدرتمندترین پاسپورت های دنیا که دارندگان آنها می توانند بدون دریافت روادید در جهان سفر کنند، ایران در ردیف 101 فهرست رتبه‌بندی بهترین پاسپورت های دنیا قرار گرفته است.


در ماه ژوئیه سال 2019، مثل گذشته، ژاپن و سنگاپور در ردیف اول این فهرست قرار دارند که شهروندان آنها می‌توانند به 189 کشور جهان بدون ویزا مسافرت کنند.

آلمان، فنلاند و کره جنوبی در ردیف دوم قرار دارند (سفر بدون روادید به 187 کشور جهان).دانمارک، ایتالیا و لوکزامبورگ در جای سوم (186 کشور)، اسپانیا و فرانسه(185) کشور و اتریش، پرتغال و سوئیس با (امکان سفر بدون روادید به 184 کشور جهان) در ردیف پنجم قرار گرفتند.

بریتانیا،یونان، کانادا و آمریکا در ردیف ششم (183 کشور). افغانستان در ردیف 109 فهرست رتبه بندی قدرتمندترین پاسپورت ای جهان قرار دارد.

شاخص  شرکت تعیین قدرت پاسپورت Henley & Partners، رتبه‌بندی بین‌المللی کشورهای جهان را بر طبق سطح آزادی رفت و آمد شهروندان تهیه می کند. این شاخص بر آنالیز و بررسی قوانین دریافت روادید بیش از 200 کشور و امکان سفر بدون روادید استوار است.

مطالب مرتبط:

افتتاح بزرگترین مسجد اروپا در مسکو

داعش جام ملتهای اروپا را هدف گرفته است

 

خط تلفنی برای فحش و ناسزا گفتن به همه چیز

خودسوزی یک دانشجو در محوطه دانشگاه بخاطر « آزادی»

"دولت افغانستان" 26 بهمن سالروز خروج ارتش سرخ را ت

200 تن از نیروهای امنیتی افغان در فاریاب تسلیم طال

اردوغان بانک ها را تهدید کرد: وام بدهید وگرنه با

ا

شرایط کره جنوبی جهت مذاکره با کره شمالی

اعتدال و میانه روی در آموزه های اسلامی

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات