b_0_0_0_10_images_17615758489544.jpg           


اساس نیوز به نقل از دیلی‌صباح؛ دستورالعمل اخیر دفتر ریاست جمهوری یونان درباره انتخاب مفتی‌های مسلمان، انتقاد مسلمانان ترک‌تبار را درپی داشته است.


این دستورالعمل چند هفته پیش درباره انتخاب مفتی‌ها در استان  «تراکیه غربی» یونان صادر شد،‌ منطقه‌ای که بیشتر جمعیت آن را اقلیت‌های مسلمان ترک‌تبار تشکیل می‌دهند.
   
براساس یکی از بندهای این دستورالعمل، استفاده از زبان یونانی در دفاتر مفتی‌ها الزامی بوده و انتخاب مفتی‌ها و کارمندان‌شان از طریق وزارت آموزش یونان صورت می‌گیرد که به گفته جامعه مسلمانان، نقض حقوق آنها به شمار می‌رود.
ایهان احمد، حقوقدان و نماینده پیشین مجلس از تراکیه غربی در این باره گفت: این دستورالعمل در واقع استقلال مفتی‌ها را از بین می‌برد و جامعه مسلمانان باید از طریق قانونی لغو آن را پیگیری کند.

مفتی‌ها در تراکیه غربی علی‌رغم مخالفت مسلمانان و اینکه بارها از دولت خواسته‌اند که خودشان آنها را انتخاب کنند، از سوی دولت یونان انتخاب می‌شوند.
تراکیه غربی در بخش شمال شرقی یونان قرار گرفته ‌است. امروزه تراکیه غربی شامل استان مقدونیه شرقی و تراکیه می‌شود. حدود ۱۵۰ هزار نفر مسلمان ترک‌تبار در تراکیه غربی سکونت دارند که براساس پیمان صلح لوزان در سال ۱۹۲۳، حقوق آنها تضمین شده است.

مطالب مرتبط:

خانه کعبه با آب زمزم و گلاب شستشو شد

دفاع وزير خارجه تركيه از حقوق تركمن‌هاى عراق

با حضور مولانا عبدالحمید برگزار شد؛ همایش دانش‌آم

ترامپ از پیمان منع تولید و آزمایش موشک های هسته ای

بیانیه سازمان همکاری‌های اسلامی در مورد مسلمانان م

چند گروه اسلام‌ستیز در آمریکا فعالند؟

روز جهانی مادر مبارک !

ر

اعدام های عجیب داعش در موصل

امام جمعه اهل سنت بندر ترکمن:بهشت برای نیکوکاران ز

 

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات