b_0_0_0_10_images_880x495_cmsv2_c85ac2c7-94bc-5086-801c-ad83e2627618-3976034.jpg           

اساس نیوز : عادل الجبیر، وزیر مشاور عربستان در امور خارجه با تاکید بر این که کشورش تمایلی به جنگ با ایران ندارد، گفت: «جامعه جهانی برای فشار بر ایران با هدف وادار کردن این کشور به عقب‌نشینی از رفتارهای تهاجمی‌اش به اجماع رسیده و مصمم شده است.»


آقای الجبیر روز پنج‌شنبه در پاسخ به شبهه‌های مطرح شده از سوی ایران در مورد نقش عربستان سعودی و متحدانش در تحریک آمریکا به جنگ با ایران تاکید کرد، این‌که تصور کنیم کسی می‌خواهد یک ابرقدرت را به جنگ با ایران تحریک کند مسخره است.

او که در لندن و در جمع خبرنگاران سخن می‌گفت، با تاکید بر نقش ایران در پشتیبانی از حملات اخیر به نفتکش‌ها ادامه داد که در شرایط فعلی تمام تلاش عربستان و متحدانش تلاش برای یافتن راه‌های عملی برای تامین امنیت تجارت از طریق آب‌های منطقه است.

وزیر مشاور عربستان در امور خارجه سپس با ابراز نگرانی نسبت به افزایش شدت عملیات خرابکارانه و تهاجمی ایران طی هفته‌های اخیر تصریح کرد که کشورش با همراهی متحدانش به طور مستمر در حال مشورت در خصوص راهکارهای مختلف مواجهه با ایران هستند.

او تصریح کرد، آن چه که برای ما مسلم است، اقدام ایران برای مسدود کردن تنگه هرمز با واکنش بسیار سهمگین و کوبنده‌ای مواجه خواهد شد.

مطالب مرتبط:

مهریه عجیب عروس و داماد ایلامی

پناهنده شدن نخستین خلبان زن افغان به امریکا

رئیس پلیس دوبی خواستار حمله نظامی به شبکه الجزیره

آخوند قربان پور: اقدامات گروههای تکفیری با رویه و

 

مقدسات اهل‌سنت و قانون مجازات اسلامی

 

مولانا عبدالحمید در دیدار دانشجویان اهل‌سنت:سوال ا

سخنرانی نوه پادشاه سوئد درباره اسلام در مسجدالنبی(

پاکسازی مناطقی از سوریه , از گروههای تروریستی در ع

وزارت خارجه آمریکا:پمپئو شخصا در نشست شورای امنیت

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات