b_0_0_0_10_images_880x495_cmsv2_c85ac2c7-94bc-5086-801c-ad83e2627618-3976034.jpg           

اساس نیوز : عادل الجبیر، وزیر مشاور عربستان در امور خارجه با تاکید بر این که کشورش تمایلی به جنگ با ایران ندارد، گفت: «جامعه جهانی برای فشار بر ایران با هدف وادار کردن این کشور به عقب‌نشینی از رفتارهای تهاجمی‌اش به اجماع رسیده و مصمم شده است.»


آقای الجبیر روز پنج‌شنبه در پاسخ به شبهه‌های مطرح شده از سوی ایران در مورد نقش عربستان سعودی و متحدانش در تحریک آمریکا به جنگ با ایران تاکید کرد، این‌که تصور کنیم کسی می‌خواهد یک ابرقدرت را به جنگ با ایران تحریک کند مسخره است.

او که در لندن و در جمع خبرنگاران سخن می‌گفت، با تاکید بر نقش ایران در پشتیبانی از حملات اخیر به نفتکش‌ها ادامه داد که در شرایط فعلی تمام تلاش عربستان و متحدانش تلاش برای یافتن راه‌های عملی برای تامین امنیت تجارت از طریق آب‌های منطقه است.

وزیر مشاور عربستان در امور خارجه سپس با ابراز نگرانی نسبت به افزایش شدت عملیات خرابکارانه و تهاجمی ایران طی هفته‌های اخیر تصریح کرد که کشورش با همراهی متحدانش به طور مستمر در حال مشورت در خصوص راهکارهای مختلف مواجهه با ایران هستند.

او تصریح کرد، آن چه که برای ما مسلم است، اقدام ایران برای مسدود کردن تنگه هرمز با واکنش بسیار سهمگین و کوبنده‌ای مواجه خواهد شد.

مطالب مرتبط:

۱۸۰۰ مسلمان میانماری در آستانه مرگ

مقایسه ای بین پادشاه کنونی عربستان و ملک فیصل پادش

سوزاندن مردان در تنور و خمیر کردن کودکان توسط داعش

ا

حضرت مولانا مطهری:گناهانی که امروزه انجام می گیرد

صدور حکم دستگیری راهب بودایی اسلام‌هراس

 

آخوند نوریزاد :تکفیر با ماهیت رحمانی اسلام انطباق

داعش به دنبال ترور کودک ۶ ساله ناشنوا

ب

پوتین اتهام به دولت ترکیه در ترور سفیر روسیه را رد

ساخت نخستین زندان مخصوص افراط گرایان در استرالیا

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات