b_0_0_0_10_images__107427836_e935963e-4d4e-4820-ae8b-b6827cb7ef3b.jpg      

اساس نیوز به نقل از بی بی سی : بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت ایران گفته است که پس از تحریم هایی که دولت دونالد ترامپ به اجرا گذاشته "اکنون نمی توانیم به اسم ایران نفت صادر کنیم".


آقای زنگنه گفته "شرایط امروز از دوران جنگ سخت تر است، زیرا زمان جنگ مشکلی در صادرات نفت نداشتیم و تنها صدام واحدهای ما را هدف قرار می داد، ضمن آنکه پول نفت را می گرفتیم اما الان این فرایند به سختی انجام می شود".
ایالات متحده آمریکا سال گذشته از توافق هسته ای با ایران خارج شد و اعلام کرد همه تحریم ها را مجددا علیه جمهوری اسلامی اعمال می کند. شش ماه پس از این، تحریم های نفتی آمریکا علیه ایران به اجرا گذاشته شد اما ایالات متحده به چند کشور اجازه داده بود همچنان از ایران نفت وارد کنند. این مجوزها در سالگرد خروج آمریکا از توافق هسته ای تمدید نشد.

در حال حاضر نفت خام ایران، میعانات گازی، محصولات پتروشیمی و مبادلات بانکی مرتبط با آن تحریم است. از زمان شروع مجدد تحریم های نفتی، صادرات نفت ایران از حدود ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار بشکه به کمتر از یک میلیون رسیده است.
وزیر نفت ایران گفته است "شرایط بسیار دشوار و سخت شده است، اما چون دود و آتش و خون نیست خیلی حس نمی شود که جنگ است". او پیشتر گفته بود آمریکا در تحریم های هوشمند به "بلوغ شیطانی" رسیده است.

آقای زنگنه گفته "انشالله خداوند کمک کند تا از این شرایط عبور کنیم اگر داخل درست باشد، می توان خارج را کاری کرد".
وزیر نفت ایران گفته در این کشور "نسل مدیران میانی و ارشد که برای خدا کار کنند و فقط به فکر پر کردن جیب خودشان نباشند در حال انقراض است".

دولت ایران به شدت وابسته به درآمدهای نفتی است و اعلام کرده که علیرغم تحریم شدیدی که علیه صادرات نفت این کشور برقرار شده تلاش می کند نفت خود را از راه های غیررسمی به فروش برساند اما گفته این راه های رسمی را فاش نمی کند.
دولت دونالد ترامپ گفته است با هدف تغییر رفتار جمهوری اسلامی ایران "فشار حداکثری" به این کشور وارد خواهد کرد.
مطالب مرتبط:

کمیته آزادی مذاهب آمریکا: برای عربستان استثنا قائل

ا

امتناع شیخ الازهر از دیدار با معاون ترامپ

دفاع اوباما از بی‌اعتنایی فوتبالیست آمریکایی به سر

مبارزۀ پلیس تاجیکستان با حجاب و ریش !

مراسم فارغ التحصیلی طلاب علوم دینی حوزه علمیه صدیق

ائمه جماعات تونس خواستار عدم اعزام حجاج تونسی به م

عدم پذیرش درخواست آتش بس در ماه رمضان از سوی طالبا

ترکیه تجهیزات زرهی سنگین زیادی را به مرز سوریه اعز

اولویت ترکیه محدود کردن قدرت سیاسی و نظامی کُردهای

ا

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات