b_0_0_0_10_images_n82739862-720000118819-750x503.jpg   

اساس نیوز به نقل از رویترز : در پی حادثه روز پنجشنبه در دریای عمان و حمله به نفتکش‌ها، «پاپ فرانسیس» رهبر کاتولیک‌های جهان امروز یکشنبه خواستار خویشتنداری و کاهش تنش‌ها در منطقه غرب آسیا شد.


پاپ در جریان سفری به یکی از شهرهای مرکزی ایتالیا که در پی زمین‌لرزه سال  ۲۰۱۶  به شدت آسیب دیده بود، گفت که نگران پیامدهای این حملات است.

وی در سخنرانی برای جمع کثیری از حاضران افزود: «من از همه می خواهم که ابزارهای دیپلماسی را به کار گیرند تا مسایل پیچیده مربوط به بحران در خاورمیانه حل شود و بار دیگر از صمیم قلب از جامعه جهانی درخواست می‌کنم که هر اقدام ممکن را در جهت مذاکره و صلح صورت دهند.»

صبح پنجشنبه (۲۳ خرداد/ ۱۳ ژوئن) گزارش‌هایی از وقوع انفجار در دو نفتکش در دریای عمان منتشر شد. جزئیات موجود از این حادثه حاکی است نفت‌کش «فرانت آلتر» با پرچم جزایر مارشال و «کوکوکا کاریجس» با پرچم پاناما به ترتیب حامل محموله‌های «اتانول» و «متانول» بوده‌اند.  نفتکش اول مدتی پس از بارگیری در بندر ابوظبی دچار سانحه شده و کشتی دوم از «الجبیل» عربستان راهی سنگاپور بوده است.

آمریکا و انگلیس بلافاصله اقدام به اتهام‌زنی علیه ایران کردند وزارت خارجه روسیه روز جمعه طی بیانیه‌ای اعلام کرد که «سیاست ضد ایرانی آمریکا» باعث تشدید تنش‌ها در دریای عمان شده است. با این حال ژاپن اعلام کرد که مشخص نیست که چه کسی مسئول این واقعه است.

مطالب مرتبط:

مولوی مرتضایی: هیچ زنی در گفتار و کردار به اندازه

بیعت کردن هواداران شیخ احمد الاسیر با داعش در لبنا

ا

شمار بیکاران در جهان از مرز 200 میلیون نفر گذشت

نگرانی نخست وزیر اسپانیا از عملکرد رئیس جمهوری آت

ا

ناکامی یورش تروریست‌ها به حومه قنیطره/هلاکت شماری

درخواست اسرائیل از روسیه: به سوریه اس۳۰۰ نفروشید

اظهار همدردی مدیر محترم حوزه علمیه احناف خواف با ز

پوتین پروتکل استقرار نیروی هوایی روسیه در سوریه را

آمادگی ارتش سوریه برای حمله به شرق حلب/ تروریست‌ها

س

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات