b_0_0_0_10_images_880x495_cmsv2_6a8a29bf-ec33-5f65-b192-dbd361e318c4-3964622.jpg           

اساس نیوز به نقل از یورونیوز : عربستان سعودی، ایران را مسئول حمله به تانکرهای نفتی در دریای عمان دانست اما تاکید کرد که خواهان جنگ در منطقه نیست.


محمد بن سلمان، ولیعهد سعودی در مصاحبه با روزنامه سعودی الشرق الاوسط، ایران را به انجام این حملات متهم کرد و خواستار «موضع قاطع» جامعۀ بین‌الملل در مقابل تهران شد؛ با این وجود تاکید کرد که پادشاهی سعودی نمی‌خواهند در منطقه جنگ باشد.

حمله به دو تانکر نفتیِ فرانت آلتر، تحت مالکیت نروژ و تانکر کوکوکا کوریجوس، تحت مالکیت ژاپن که پنج‌شنبه گذشته روی داد، ترس از رویارویی گسترده در منطقه را به طور قابل توجهی افزایش داد. به ویژه آنکه آمریکا نیز ایران را در قبال این حملات مسئول دانست.

این حملات اگرچه قربانی برجای نگذاشت اما به هر دو تانکر آسیب رساند و زمانی انجام شد که شینزو آبه، نخست‌وزیر ژاپن با هدف کمک به کاهش تنش میان ایران و آمریکا به تهران سفر کرده بود.

بن سلمان: پاسخ بد ایران به تلاش‌های آبه
ولیعهد عربستان در این مصاحبه که روز شنبه منتشر شد، همچنین گفت: « ایران به دیدار نخست‌وزیر ژاپن از تهران احترام نگذاشت و هنگامی که او در آنجا بود، به تلاش‌های او با حمله به دو تانکر پاسخ داد. آنهم در حالی که یکی از این دو تانکر متعلق به ژاپن بودند.»

او افزود: «پادشاهی سعودی به دنبال جنگی در منطقه نیست با این وجود در برخورد با هر تهدیدی علیه مردم، حاکمیت یا منافع حیاتی خود، تردید نخواهد کرد.»

ایران هرگونه دخالت در انجام این حملات را رد کرده است و تهران و واشنگتن پیش‌تر اعلام کرده بودند که تمایلی به آغاز جنگی دیگر در منطقه ندارند.

قتل خاشقجی و روابط ریاض-واشنگتن
ولیعهد عربستان همچنین اعلام کرد که روابط استراتژیک عربستان سعودی با آمریکا تحت تاثیر کارزارهای رسانه‌ای یا چیزی که توسط شخص یا نهادی منتشر شود، قرار نخواهد گرفت.

ریاض پس از قتل جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار منتقد سعودی که ساکن آمریکا بود و برای نشریه واشنگتن پست کار می‌کرد، به‌شدت از سوی جامعه بین‌الملل به دلیل نقض گسترده حقوق بشر تحت فشار قرار گرفت.

مطالب مرتبط:

امتناع مسلمانان اروپایی از نماز خواندن پشت سر امام

ترکیه در سوریه داعش را هدف قرار داد

 

حکومت مطلوب دینی از دیدگاه پیامبر اسلام (ص)

فیس بوک دسترسی به اطلاعات مردم را تایید کرد

لازمه ایجاد تحول در آمریکا

خودکشی همسر مفتی داعش و سه فرزندش در «تلعفر» عراق

وزارت دفاع امریکا : موجودات فضایی وجود دارند / عکس

مولانا عبدالحمید:ایجاد ناامنی در استان به ضرر ایرا

استفاده از کلمه «امام » به جای «آخوند» به متولیان

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات