b_300_300_16777215_10_images_980673_974.jpg

اساس نیوز :کلوب شبانه «وایت» که قرار بود از پنج‌شنبه ۱۳ ژوئن (۲۳ خرداد) در عربستان آغاز به کار کند پیش از افتتاح، تعطیل شد.

به گزارش اساس نیوز به نقل از یورونیوز؛ شرکت کلوب‌های معروف و جهانی «وایت» که مقر آن در دوبی است، قصد داشت اولین کلوب خود در عربستان را در شهر جده افتتاح کند و قرار بود نی-یو، خواننده آمریکایی در شب افتتاح به اجرای برنامه بپردازد.

این شرکت همچنین برای هماهنگی فعالیت‌های کلوب خود با قوانین کشور به‌شدت محافظه‌کار و مذهبی عربستان، علاوه بر تبلیغ این کلوب به عنوان یک «دیسکوی حلال» و «بار فوق‌العاده لوکس» (high-end café)، نوشیدن الکل را نیز در آن ممنوع کرده بود.

با این وجود راه اندازی چنین کلوبی، انتقادات بسیاری را به همراه داشت و طی یکماه گذشته در شبکه‌های اجتماعی کاربران عربستان به دو دستۀ بزرگ موافق و مخالف تقسیم شده بودند.

در حالی که برخی کاربران راه اندازی چنین کلوبی را نقض قوانین اسلامی می‌دانستند، دیگران با ایجاد هشتگ disco_in_Jeddah (دیسکو در جده) از برنامه‌های سرگرم کننده‌ای که پس از ولایت عهدی محمد بن سلمان اجرای آن در دستور کار دولت عربستان قرار گرفت، دفاع می‌کردند.

اگرچه مقامات عربستان با فعالیت «فصلی» این کلوب یعنی فعالیت آن تنها در زمان برگزاری جشنواره‌ها در شهر جده موافقت کرده بودند، اما درنهایت فشار محافظه‌کاران باعث شد که ابتدا صفحه اینستاگرام این کلوب در عربستان تعطیل شود و سپس سازمان سرگرمی و تفریح سعودی در بیانیه‌ای اعلام کند که یک پروندۀ تحقیق درباره این کلوب باز شده است تا موضوع «نقض رویه‌های قانونی» توسط کلوب و «نداشتن مجوز» بررسی شود.

در بیانیه همچنین آمده است که مقامات عربستان، مجوزی را برای برنامه‌ای دیگر صادر کرده بودند اما پیمانکار این کلوب از مزایای این مجوز استفاده کرده تا دست به نقض جدی و غیرقابل قبول قوانین بزند.

نی-یو، خواننده آمریکایی نیز در پیامی اینستاگرامی اعلام کرد زمانی از تعطیلی این کلوب باخبر شده که برای اجرای برنامه رهسپار عربستان شده بود.

 

مطالب مرتبط:

داعش کتابهای درسی را در لیبی آتش زد

سَلَفِی كیست؟

 

عبدالباری عطوان : در صورت وقوع جنگ، 'اسرائیل' سالم

انتقاد شدید دبیرکل سازمان ملل متحد از دولت میانمار

اخلاق مسلمان در شبکه‌های اجتماعی

پیام تشکر مولانا مطهری از اقشار مختلف مردم، جهت بر

ا

همکاری سازمان ملل و سازمان همکاری اسلامی برای حل ب

کشته شدن دو نماینده پارلمان سومالی بر اثر انفجار د

حکم اعدام رهبر اخوان المسلمین مصر لغو شد

 

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات