b_300_300_16777215_10_images_980673_974.jpg

اساس نیوز :کلوب شبانه «وایت» که قرار بود از پنج‌شنبه ۱۳ ژوئن (۲۳ خرداد) در عربستان آغاز به کار کند پیش از افتتاح، تعطیل شد.

به گزارش اساس نیوز به نقل از یورونیوز؛ شرکت کلوب‌های معروف و جهانی «وایت» که مقر آن در دوبی است، قصد داشت اولین کلوب خود در عربستان را در شهر جده افتتاح کند و قرار بود نی-یو، خواننده آمریکایی در شب افتتاح به اجرای برنامه بپردازد.

این شرکت همچنین برای هماهنگی فعالیت‌های کلوب خود با قوانین کشور به‌شدت محافظه‌کار و مذهبی عربستان، علاوه بر تبلیغ این کلوب به عنوان یک «دیسکوی حلال» و «بار فوق‌العاده لوکس» (high-end café)، نوشیدن الکل را نیز در آن ممنوع کرده بود.

با این وجود راه اندازی چنین کلوبی، انتقادات بسیاری را به همراه داشت و طی یکماه گذشته در شبکه‌های اجتماعی کاربران عربستان به دو دستۀ بزرگ موافق و مخالف تقسیم شده بودند.

در حالی که برخی کاربران راه اندازی چنین کلوبی را نقض قوانین اسلامی می‌دانستند، دیگران با ایجاد هشتگ disco_in_Jeddah (دیسکو در جده) از برنامه‌های سرگرم کننده‌ای که پس از ولایت عهدی محمد بن سلمان اجرای آن در دستور کار دولت عربستان قرار گرفت، دفاع می‌کردند.

اگرچه مقامات عربستان با فعالیت «فصلی» این کلوب یعنی فعالیت آن تنها در زمان برگزاری جشنواره‌ها در شهر جده موافقت کرده بودند، اما درنهایت فشار محافظه‌کاران باعث شد که ابتدا صفحه اینستاگرام این کلوب در عربستان تعطیل شود و سپس سازمان سرگرمی و تفریح سعودی در بیانیه‌ای اعلام کند که یک پروندۀ تحقیق درباره این کلوب باز شده است تا موضوع «نقض رویه‌های قانونی» توسط کلوب و «نداشتن مجوز» بررسی شود.

در بیانیه همچنین آمده است که مقامات عربستان، مجوزی را برای برنامه‌ای دیگر صادر کرده بودند اما پیمانکار این کلوب از مزایای این مجوز استفاده کرده تا دست به نقض جدی و غیرقابل قبول قوانین بزند.

نی-یو، خواننده آمریکایی نیز در پیامی اینستاگرامی اعلام کرد زمانی از تعطیلی این کلوب باخبر شده که برای اجرای برنامه رهسپار عربستان شده بود.

 

مطالب مرتبط:

آغاز مبارزه با حجاب در تاجیکستان

عضو گیری داعش در افغانستان

ژ

انتقاد اشتاین‌مایر از سیاست غرب در قبال سوریه

مولوی گل‌محمد مومن : انسان در طول تاریخ دائما در

پاسخ عبدالصدیق آخوند کشمیری به یک شبهه

عمق و گستره فاجعه در کرمانشاه/ ضرورت تسریع در کمک

گاردین ‌فاش کرد: داعشی‌های ‌اسرائیلی برگشتند

مودی: مادر بمب‌های هسته‌ای را علیه پاکستان استفاده

ا

جشن وحدت در روستای بالاده بخش اسالم

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات