b_0_0_0_10_images_1827305.jpg              

اساس نیوز به نقل از یورونیوز : پناهجویان سوری به موجب بخشنامه صادر شده از سوی مقامات یک منطقه ساحلی ترکیه از ورود به ساحل دریا منع شدند.


به گزارش برخی رسانه های محلی، شهردار غازی‌پاشا، از شهرهای استان آنتالیا واقع در جنوب ترکیه دستور داده است که از ورود پناهجویان به مناطق ساحلی این شهر جلوگیری شود.

این بخشنامه پس از آن صادر شده است که پارلمان محلی استان آنتالیا طرح پیشنهادی برای منع ورود پناهجویان سوری به مناطق ساحلی شهر غازی‌پاشا را با دوازده رای موافق در برابر هفت رای مخالف به تصویب رساند.

شهردار غازی‌پاشا پس از نشست پارلمان محلی در توجیه این ممنوعیت خطاب به خبرنگاران گفته است که تصمیم یاد شده با احتساب توجه و احترام به مسائل حقوق بشری اتخاذ شده است.

به گفته این مسئول شهری، پناهجویان سوری در ساحل از مردم عادی و توریست ها عکس می گیرند که این امر در موارد متعددی منجر به نزاع و درگیری شده است.

تصمیم برای منع ورود پناهجویان سوری به سواحل این منطقه از ترکیه در میان کاربران شبکه های اجتماعی این کشور با واکنش های متفاوتی همراه شده است. برخی از این تصمیم حمایت کرده و برخی دیگر آنرا مصداق نژادپرستی توصیف کرده اند.

گفتنی است که در جریان رای گیری پارلمان محلی به پیشنهاد مطرح شده از سوی سوسیالیست ها مهمت علی ایلماز، شهردار غازی پاشا حضور به همراه یکی دیگر از نمایندگان محلی حضور نداشتند و نمایندگان حزب حاکم عدالت و توسعه و نیز حزب راستگرای حرکت ملی که هم پیمان دولت در ائتلاف سیاسی هستند به پیشنهاد مطرح شده رای منفی دادند.
بر اساس آخرین آمار سازمان ملل متحد که ماه مه منتشر شده، ترکیه در حال حاضر میزبان نزدیک به ۳ میلیون و ششصد هزار پناهجوی سوری است. تعدادی از فعالان و احزاب سیاسی با سیاست های مهاجرتی دولت زاویه دارند و مخالف حضور این تعداد از مهاجران سوری در کشورشان هستند.

مطالب مرتبط:

گردهمایی" اسلام؛ مشتاق صلح 2017 " در سوئیس

پیشگویی نوستراداموس عرب درباره عربستان

ا

توقف بخشی از تمرینات نظامی آمریکا در منطقه خلیج فا

سید قطب در ترازوی نقد

دویچه وله :رهبر داعش شب ها با جلیقه انفجاری می خوا

هشدار آمریکا در مورد سفر به اروپا

ا

لاوروف: روسیه در سوریه می ماند

عادل الجبیر: عربستان بدون هیچ تبعیضی خدمت‌گزار حج

تاجیکستان افسر داعشی روس را به «مسکو» تحویل داد

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات