b_300_300_16777215_10_images_78788456459458.jpg          

اساس نیوز : آمارهای تازه منتشر شده نشان می‌دهد که  مسلمانان هدف بیشترین جرایم ناشی از نفرت در کانادا هستند.


براساس این آمارها، ۴۷ درصد از کانادایی‌ها اعتقاد دارند نژادپرستی یکی از موضوعات مهم گریبانگیر جامعه امروز این کشور است و یک‌چهارم آنها قربانی این جرایم بوده‌اند.
 
با آنکه تصور عمومی این است که یهودیان و سیاه‌پوستان هدف بیشترین نژادپرستی هستند، در واقع این مسلمانان هستند که بزرگ‌ترین قربانی جرایم ناشی از تبعیض و نفرت هستند. براساس این نظر‌سنجی نشان می‌هد که یک‌چهارم کانادایی‌ها فکر می‌کنند در پنج سال اخیر تبعیض علیه مسلمانان و اعراب به امری پذیرفته شده‌تر تبدیل شده است.

آمارهای این تحقیق نشان می‌دهد که از هر ۱۰ کانادایی چهار نفر احساس می‌کنند که مهاجران تهدیدی برای کانادایی‌های سفیدپوست هستند و شغل آنها را از چنگ آنها درمی‌آورند. همچنین سه دهم کانادایی‌ها معتقدند مسلمانان کانادا به جای پیروی از قوانین محلی از قانون شریعت اسلامی تبعیت می‌کنند.

بنا بر این آمارها طی سال‌های ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۷، جرایم ناشی از تنفر ۴۷ درصد رشد داشته است. در این میان جرایم علیه مسلمانان ۱۵۱ درصد رشد داشته، در حالی که جرایم ناشی از تنفر علیه یهودیان ۶۳ درصد بیشتر شده است. بیشترین افزایش این جرایم در استان‌های اونتاریو و کِبِک با ۲۰۷ درصد بوده است.
 
همچنین گزارش سالانه مربوط به جرایم ناشی از تنفر نشان می‌دهد که در سال ۲۰۱۷ گروه‌های دینی هدف ۵۰ درصد از جرایم ناشی از تنفر بودند و مسلمانان قربانی بیشترین جرایم به شمار می‌آمدند.

به قدرت رسیدن دونالد ترامپ در آمریکا گرایش‌های مبتنی بر برتری سفیدپوستان در کانادا را افزایش داده است و در حال حاضر گروه‌های افراطی راست‌گرا، که علیه مسلمانان هستند، به مؤسسات این کشور رخنه کرده‌اند.


مطالب مرتبط:

گزارش تکان دهنده از آزار و اذیت زنان در قزاقستان

حضور قلب در نماز

 

جریمه مدرسه هلندی به خاطر تبعیض علیه دانش آموزان م

فعالیت حدود 15 هزار مسجد اهل سنت در ایران

م

علل و پیامدهای موضعگیری اتحادیه ء اروپا بر علیه تر

واکنش اتحادیه عرب به طرح انتقال سفارت آمریکا به قد

افتتاح اولین سینما در عربستان در 18 آوریل

شیخ حمزه والی نام‌نهاده طالبان در ارزگان کشته شد

 

گمانه زنی رسانه پاکستانی درباره دلیل غیبت غیرعادی

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات