b_0_0_0_10_images_1897499.jpg      

اساس نیوز به نقل ازاسپوتنیک: مورگان اورتاگوس سخنگوی وزارت امورخارجه آمریکا طی یک کنفرانس مطبوعاتی کوتاه مدت اعلام نمود که واشنگتن برای مذاکره با تهران برای حل و فصل مسأله ایران آماده است.


اورتاگوس گفت:«یگانه راه‌حل، امضای موافقتنامه جدید و بهتری است که بتواند تمام جنبه های خطرات ناشی شده از سوی ایران را برطرف سازد. این خطرات در 12 نکته پیشنهاد می شوند که به گفته رئیس جمهور ترامپ و پمپئو وزیر خارجه آمریکا، واشنگتن برای بحث در خصوص آنها آماده است. مقامات ایرانی میدانند چطور با آنها تماس بگیرند.

تهدید چندی پیش ایران در رابطه با متوقف کردن اجرای تعهدات کلیدی هسته ای مطابق با برجام «گام بزرگی در جهتی نادرست»است. جامعه جهانی باید وحدت نظر در این موضوع را حفظ کند و ایران را به پاسخگویی در قبال تهدیدات مرتبط با گسترش برنامه هسته ای تهران فراخواند».

گفتنی است، روابط آمریکا و ایران پس از به قدرت رسیدن دونالد ترامپ تیره تر شده است. رئیس جمهورآمریکا ایران را به برهم زدن ثبات در منطقه و حمایت از تروریسم جهانی متهم می کنند. رهبران ایران در پاسخ ضمن رد این اتهامات قول داده اند در برابر فشار واشنگتن تسلیم نشده و به دنبال کردن خط مشی سیاسی مستقل خود ادامه دهند.

در تاریخ 8 مه، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا خبر خروج واشنگتن از توافقنامه برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) را اعلام نمود. این توافقنامه موجب محدودیت در فعالیت های هسته ای ایران و جلوگیری از اقدامات یکجانبه آمریکا و شورای امنیت سازمان ملل متحد و اتحادیه اروپا در تحریم های یک طرفه می باشد.

مطالب مرتبط:

نگاهی به فیلم " کاروان قهرمانان " طالبان

فراخوان اسلام‌ستیزان برای تخریب مساجد سیدنی

آزادیهای جدید زنان در عربستان: از رانندگی تا غواصی

صادرشدن مجوز حمل سلاح برای شهروندان عربستانی

پیام تسلیت حضرت مولانا مطهری در پی درگذشت مولانا م

داعش با سوء استفاده از متون دینی به جنایتش مشروعیت

نخست وزیر پاکستان خطاب به شاه عربستان:ما بی طرفیم

مظنون بمب‌گذاری در فرانسه با داعش بیعت کرده بود

 

حمله تروریستی داعش در فرانسه

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات