b_0_0_0_10_images_880x495_cmsv2_1b4d2009-ea77-5a0e-90fe-852f281a5baf-3693112.jpg             

اساس نیوز : رئیس‌جمهور آمریکا به ادعاهای منتشرشده در برخی رسانه‌ها مبنی بر اینکه کره شمالی برخی از مسئولان مذاکره با دولت آمریکا را اعدام کرده واکنش نشان داد.


 «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا روز چهارشنبه (۱۵ خرداد/ ۵ ژوئن) به شایعات منتشرشده در برخی رسانه‌ها در خصوص اقدام برخی مقام‌های کره شمالی واکنش نشان داد.پیش از این رسانه‌های کره جنوبی مدعی شده بودند حکومت کره شمالی شماری از مقام‌های این کشور که در مذاکره با آمریکا نقش داشته‌اند را اعدام کرده است. این ادعاها البته مدتی بعد با تردیدهایی مواجه شدند.

ترامپ روز چهارشنبه در حضور نخست‌وزیر ایرلند به سوال یک خبرنگار درباره گزارش‌ها در خصوص اعدام مقام‌های کره شمالی اینطور پاسخ داد: «من به صحت این گزارش‌ها شک دارم، چون یکی از این افرادی که با او تعامل داشتیم فردی است که او را خوب می‌شناسیم؛ آدمی بسیار قوی است. آنها دوست دارند خیلی سریع کیم جونگ اون (رهبر کره شمالی) را مقصر کنند. گفتند که این فرد کشته شده، در صورتی که اینطور نبود و در یک مراسم تئاتر حضور داشت.»

رئیس‌جمهور آمریکا با وجود این گفت درباره چهار نفر دیگری که ادعا می‌شود اعدام شده‌اند اطلاعی ندارد. ترامپ در ادامه اظهاراتش به مسئله احتمال توافق با کره شمالی پرداخت.

او گفت: «درباره چهار نفر دیگر اطلاعی ندارم، اما در وضعیت جالبی قرار داریم. فکر می‌کنم آنها (کره شمالی) دوست دارند توافق کنند. باید ببینیم اوضاع چطور پیش می‌رود. تا کنون اوضاع خوب پیش رفته است، چون آنها برای مدت زمان طولانی موشک و سلاح هسته‌ای آزمایش نکرده‌اند.»

ترامپ گفت: «همان‌طور که می‌دانید وقتی من رئیس‌جمهور شدم، آنها دائم یا سلاح هسته‌ای آزمایش می‌کردند یا موشک‌های بالیستیک، اما الان خبری نیست. فکر می‌کنم کیم می‌خواهد با ما توافق کند و من هم دوست دارم توافق کنم. چشم به راه دیدار او در زمان مناسب هستم. یکی از افرادی که می‌گفتند اعدام شده اصلاً اعدام نشده بود.»

مطالب مرتبط:

افشاگری روزنامه گاردین از علت قتل جمال خاشقجی

 

آخوند عبدالکریم جاور: احساس مسئولیت در قبال دین مه

بازداشت شهروندان اسرائیل در فرودگاه مسکو

اسرائیل مواضع ارتش سوریه در بلندی‌های جولان را بمب

دلیل اهتزاز پرچم اسرائیل در کردستان عراق

خوابی که داعش را در موصل پریشان کرد

تحقیر و بی احترامی نکنیم

 

یک زن ایرانی به عنوان سخنگوی جدید وزارت خارجه آمری

ا

داعش 5 جوان عراقی را اعدام کرد

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات