b_0_0_0_10_images_880x495_cmsv2_5c94010e-ff72-538f-b580-165e5c5f721d-3912108.jpg

اساس نیوز : وزیر خارجه عمان اعلام کرد که کشورش در تلاش است تا با همکاری سایر ذینفعان ار سطح تنش میان ایران و آمریکا بکاهد.


وزارت خارجه عمان با انتشار توییتی به نقل از گفتگوی یوسف بن علوی بن عبدالله، وزیر خارجه این کشور با نشریه الشرق الاوسط نوشت: «ما با همراهی سایر ذینفعان به دنبال کاهش تنش میان تهران و واشنگتن هستیم. ما می‌خواهیم خطر جنگی را که می‌تواند به تمام جهان آسیب برساند، رفع کنیم. خوشبختانه هر دو طرف ایران و آمریکا از خطر دامن زدن بیش از حد به تنش مطلع هستند.»

این اظهار نظر وزیر خارجه عمان چهار روز پس از دیدار روز دوشنبه او با محمدجواد ظریف، همتای ایرانی او در تهران عنوان شد.

عمان از دیرباز تا کنون روابط دیپلماتیک حسنه‌ای را با دو طرف ایران و آمریکا داشته و در تنش‌های پیشین میان دو کشور نیز نقش میانجی را ایفا کرده است.

تنش‌ها میان دو کشور پس از آن بار دیگر افزایش یافت که پس از تشدید تحریم های نفتی علیه ایران و همزمان با اعزام ناوها، بمب افکن‌ها و سامانه موشکی ارتش آمریکا به خلیج فارس، چند حمله موشکی از سوی حوثی‌های یمن به تاسیسات نفتی عربستان و چهار نفتکش حاضر در سواحل امارات عربی متحده رخ داد. همچنین یک‌شنبه شب گذشته نیز یک گلوله کاتیوشا به نزدیکی ساختمان سفارت آمریکا در بغداد اصابت کرد.

وزیر خارجه آمریکا اعلام کرده که ایران مظنون اصلی طراحی این حملات است ولی رهبر و رئیس جمهوری ایران تاکید کرده‌اند که ایران به دنبال جنگ با آمریکا نیست.

مطالب مرتبط:

افشای همسویی عربستان و اسرائیل بر علیه ایران

ش

دعوت پاپ فرانسوا از جوانان برای مقابله با کارخانجا

اردوغان : اختلافات نباید مانعی برای محبت، دوستی و

درگذشت عالم اهل سنت استان گلستان الحاج امانقلی آخو

15 کشته در انفجار یک اتوبوس در پاکستان

ا

نگرانی مسلمانان سریلانکا از اقدامات تلافی‌جویانه

کانادا خواستار آزادی زوج اسیر در افغانستان شد

ا

۱۹ کشته و ۶۰ زخمی در انفجار سالن «منچستر آرینا»

شیخ احمد قتالی :هدف گروه های تکفیری به راه انداختن

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات