b_0_0_0_10_images_poptohpoptoho.jpg

اساس نیوز به نقل از اسپوتنیک: محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران تأکید کرد تا زمانی که آمریکا به ایران احترام نگذارد، هیچ شانسی برای مذاکره بین دو کشور وجود نخواهد داشت.


ظریف در گفتگو با شبکه خبری سی ان ان اظهار داشت: ایران با آمریکا مذاکره نخواهد کرد، مگر اینکه واشنگتن از طریق رعایت تعهداتش ذیل برجام نشان دهد که برای ایران احترام قائل است.

وی در خصوص تحرکات اخیر آمریکا در منطقه نیز تصریح کرد: آمریکا با تقویت حضور نظامی خود در منطقه بازی بسیار بسیار خطرناکی را آغاز کرده است. اعزام این همه تجهیرات نظامی به منطقه‌ای که خود آبستن حوادث زیادی است، اقدامی بسیار خطرناک محسوب می‌شود و آمریکا باید در این زمینه بسیار محتاطانه‌تر رفتار کند.

وزیر امور خارجه ایران در خصوص خروج یکجانبه آمریکا از برجام نیز خاطرنشان ساخت: ما در قضیه برجام با حسن نیت رفتار کردیم و مایل نیستیم با کسانی که عهد خود را می‌شکنند، مذاکره کنیم.

ظریف در پایان تأکید کرد: ایران هرگز در برابر تهدیدها سر تعظیم فرود نخواهد آورد. ایران هرگز تحت فشار مذاکره نخواهد کرد. شما نمی‌توانید ایرانی‌ها را تهدید کنید و از آنها انتظار مذاکره داشته باشید. راه انجام این کار [مذاکره با ایران] احترام است و نه تهدید.

مطالب مرتبط:

کمپین یهوديان آمریکا برای اهدای قرآن به مسجد

لحظه‌ انفجار خودرو کارمندان وزارت کشور افغانستان +

حمایت القاعده هند و تحریک طالبان پاکستان از ذاکر م

فتوای داعش برای "قتل بستگان"!

اعلام تاریخ آغاز مرحله دوم اقدامات ایران در ارتباط

 

گردهمایی بزرگ مسلمانان در شهر تورنتو

امکان دفن حیوانات خانگی با صاحبشان در بلژیک

شناسایی مظنون حمله کامیونیِ استکهلم

بدون استفاده از توییتر نمی‌توانستم در انتخابات ریا

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات