b_0_0_0_10_images_880x495_cmsv2_b08f92c4-2796-5c22-8f9b-d929be784879-3898094.jpg


اساس نیوز به نقل از رویترز : آمریکا می گوید همچنان منتظر تماس تهران برای آغاز مذاکرات رسمی جهت حل مشکلات میان دو کشور است.


یک مسئول بلند پایه دولت ترامپ روز جمعه با اعلام این مطلب یادآور شد: ایالات متحده پای تلفن نشسته اما هنوز پیامی از جانب ایران برای اعلام آمادگی به دعوت رئیس جمهور ترامپ جهت گفتگوهای مستقیم دریافت نکرده است.»

به گزارش رویترز این مسئول دولت آمریکا که در حضور گروه کوچکی از خبرنگاران سخن می گفت در ادامه تاکید کرد: «آنها باید از شدت تنش بکاهند و به پای مذاکرات بازگردند.»

این سخنان در حالی ایراد می شود که شبکه خبری سی ان ان شنبه هفته گذشته با انتشار گزارشی اعلام کرد که کاخ سفید در تماس با مقامات سوئیس، کشور حافظ منافع ایالات متحده شماره تلفنی را در اختیار آنها قرار داده تا به ایران منتقل کنند و تهران در صورت تمایل به گفتگو با دونالد ترامپ بتواند از این شماره مستقیم استفاده کند.

این درحالیست که ایران بارها ضمن رد گفتگو و مذاکره با آمریکا اعلام کرده است که هیچ تضمینی به گفتگوی سازنده با کشوری که به همه تعهداتش پشت کرده، وجود ندارد.

محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران که در سفری دوره ای به شرق آسیا به سر می برد روز پنجشنبه پس از گفتگو با نخست وزیر و وزیر خارجه ژاپن در توکیو «هرگونه احتمال» مذاکره با آمریکا را در شرایط کنونی منتفی قلمداد کرده بود.

مطالب مرتبط:

توافق سازمان ملل و کابل برای حمایت مالی از پلیس اف

تلاش برای بازگرداندن خرابکاران مالزیایی از گوانتان

ا

خنثی شدن حمله تروریستی در روتردام هلند

ا

واکنش سازمان اسلامی مراکش به حمله تروریستی بارسلون

وزیر دفاع روسیه : افغانستان پایگاه جدید داعش در من

بازخوانی یک مباحثه:مولود خوانی بدعت یا ثواب؟

 

تحریم های عربستان علیه آلمان

فرار 30 ایزیدی از چنگال داعش

امام جمعه گنبد کاووس:امنیت نعمت بزرگی است که باید

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات