b_0_0_0_10_images_1396091415541127912.jpg

اساس نیوز : مؤسسه آلمانی حقوق بشر به تازگی مقاله‌ای درباره ممنوعیت حجاب برای دانش‌آموزان منتشر و در آن ممنوعیت حجاب دانش‌آموزان مسلمان را رد کرده است.


این مؤسسه آلمانی در این مقاله اعلام کرده است که ممنوعیت عمومی حجاب برای دانش‌آموزان زن در آلمان برخلاف کنوانسیون حقوق کودک و حقوق بشر است. به اعتقاد مسئولان این مؤسسه، کودکان باید در فضای مدارس تحمل مذاهب دیگر را بیاموزند.

بیت رودلف، مدیر این مؤسسه، درباره انتشار مقاله «آزادی مذهبی کودکان در فضای مدرسه – به منظور بحث درباره ممنوعیت حجاب برای دانش‌آموزان» توضیح داد: «ممنوعیت سراسری دولت فدرال برای استفاده از پوشش روسری در مدارس، خلاف قانون اساسی آلمان و حقوق بشر است و تلاش‌ها برای توسعه، تنوع مذهبی در مدارس و زندگی مسالمت‌آمیز پیروان ادیان را از بین می‌برد.»

به گفته رودلف، مدارس باید مکانی برای حضور تمام پیروان ادیان باشند. به همین دلیل مسئولان مدارس وظیفه دارند که به ترویج تحمل مذهبی کمک کنند. آلمان عضو کنوانسیون حقوق کودک است و باید به حقوق تمام کودکان توجه کند. او گفت: «فقط در مواردی که شواهد قابل اثباتی مبنی بر اجبار اعضای خانواده به سر کردن روسری دختران وجود دارد، می‌توان چنین محدودیتی اعمال کرد. در این راستا نیز دولت در ابتدا باید پیش‌شرط‌های قانونی را ایجاد کند که در آن اصل عدالت رعابت شده باشد. در این شرایط نیز ممنوعیت به سر کردن روسری باید به عنوان آخرین راه‌حل در نظر گرفته شود.»

وظیفه مؤسسه حقوق بشر آلمان نظارت بر اجرای کنوانسیون حقوق کودک و ارتقا و حمایت از حقوق کودکان در آلمان است.


مطالب مرتبط:

سربازگیری تحریک اسلامی ازبکستان، در سرپل

ب

نحوه توانمندسازی رسانه اسلامی در حوادث تروریستی در

استبان سانتیاگو، عامل تیراندازی در فرودگاه فلورید

وحدت و همگرایی ملی مبانی و محورها

وزیر دفاع آمریکا : رهبر داعش زنده است

اعدام ترکی بن سعود شاهزاده جنجال برانگیز سعودی

تصاویر دردناک از مرگ دختر یمنی بر اثر سوء تغذیه!

بازی تکراری شبکه کلمه

دختران جوان اسپانیایی براى "ازدواج" به داعش پيوستن

 

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات