b_0_0_0_10_images_2789832.jpg

اساس نیوز : برهان کسیچی، رئیس شورای اسلامی آلمان، از افزایش شکایت والدین مسلمان به دلیل ممنوعیت روزه در مدارس این کشور خبر داد.

کسیچی گفت: «مدارس زیادی روزه را برای دانش‌آموزان ممنوع کرده‌اند. ظاهراً آنها می‌خواهند براساس خواسته‌های سیاستمداران گام بردارند. این اتفاق ظالمانه آزادی دانش‌آموزان را به خطر می‌اندازد. ما از مسئولان آموزشی کشور خواسته‌ایم که با این عمل مقابله کنند و به این اقدام ضداسلامی پایان دهند.»


وی ادامه داد: «افزایش تعداد شکایات والدین بسیار نگران‌کننده است. معلمان و مدیران مدارس زیادی کودکان را تحت فشار قرار می‌دهند تا روزه نگیرند. در موارد متعددی کودکان حتی مجبور به شکستن سریع روزه خود شده‌اند. والدین گزارش داده‌اند که چطور فرزندانشان با ناراحتی از مدرسه به خانه آمده‌اند و یا زودتر از زمان مقرر به خانه فرستاده ‌شده‌اند.»

به گفته رئیس شورای اسلامی آلمان بدیهی است که بیانیه‌های سیاستمداران درباره روزه‌داری دانش‌آموزان تأثیر زیادی بر این مسئله داشته باشد. چندی پیش، اوا کوهنه هورمان، وزیر دادگستری هسن، خواستار اعلام جرم علیه خانواده‌هایی شد که کودکانشان را مجبور به روزه گرفتن می‌‌کنند. البته مشخص نیست که وزیر دادگستری این اطلاعات را از کجا به‌ دست آورده است، چرا که مسئولان شورای اسلامی آلمان تا به حال نشنیده‌اند که خانواده‌ای کودکش را مجبور به روزه گرفتن کند.

وی افزود: «ممنوعیت روزه برای دانش‌آموزان‌ بی‌عدالتی است و باعث افزایش اسلام‌هراسی در مدارس می‌شود و صلح میان دانش‌آموزان را از بین می‌برد. ممنوعیت روزه گرفتن به شدت به کودکان مسلمان آسیب می‌رساند و باعث تحریک آنها می‌شود. علاوه بر این زمانی که معلمی جلوی دیگر دانش‌‌آموزان کودکی را از روزه گرفتن منع می‌کند، اعتماد به نفس او را کاهش می‌دهد. این برخلاف قانون آزادی مذهبی است. از مسئولان مدارس و سیاستمداران می‌خواهیم که شکایت والدین از مسئولان مدارس را بررسی کنند و بدون تأخیر، اقدامات لازم را برای رفع این بی‌عدالتی انجام دهند.»


مطالب مرتبط:

آغاز حملات دوباره طالبان به ولایت هلمند

توافق اروپا برای اسکان 100 هزار پناهنده

عربستان به ترکیه نیرو اعزام کرد

محاکمه نخستين زن انگلیسی فرارکرده از داعش

مولانا گرگیج:حکم ارتداد و دستور قتل فرد هتاک را ند

نماینده اهواز:حمله تروریستی اهواز کار الاحوازیه نب

دمیرتاش: دستان اردوغان به خون سوریها آغشته است

کودکان یمنی خواستار توقف بمبارانها شدند

 

ارتش آمریکا تایید کرد: البغدادی زمانی زندانی ابوغر

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات